اخبار

شاعر نیشابوری برگزیده پنجمین جشنواره ملی شعر انقلاب

شاعر نیشابوری برگزیده پنجمین جشنواره ملی شعر انقلاب
استاد خدابخش صفادل شاعرپیشکسوت نیشابوری برگزیده پنجمین جشنواره ملی شعر انقلاب دربخش تک شعر انقلاب درتالار سوره حوزه هنری تهران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،رمضانعلی بیات مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: پنجمین جشنواره شعر انقلاب با چهار موضوع «عدالت و انسانیت»، «وحدت امت اسلامی و رفعت ملی»، «معارف دین و گفتمان انقلاب اسلامی» و «بیداری اسلامی» درنظر گرفته شده بود که در این دوره از جشنواره 735 اثر از 211 نفر به دبیرخانه ارسال شد که از این میان 78 اثر مجموعه شعر و 41 مجموعه شعر کلاسیک و 37 مجموعه شعر نیمایی و سپید و 617 نیز تک اثر بودند و 40 اثر نیز به بخش پژوهش شعر رسید.

وی گفت: داوری در دو بخش انجام شد که نخست داوری ابتدایی آثار و سپس داوری نهایی بود که داوران بخش ابتدایی شامل قادر طراوت‌پور، عباس محمدی و عبدالحمید ضیایی  بودند  و داوران بخش نهایی انتخاب آثار را نیز محمدکاظم کاظمی، مصطفی علیپور و مرتضی امیری اسفندقه که سابقه داوری در مطرح‌ترین جشنواره‌های کشوری را دارند ، تشکیل داده‌اند.

بیات خاطرنشان کرد: از استاد گرمارودی به عنوان شاعر پیشکسوت و برجسته انقلاب اسلامی که حتی پیش از وقوع انقلاب برای آن شعر سروده بود، تجلیل گردید و شاعرانی مانند محمدرضا عبدالملکیان، علی داودی، محمدجواد شاهمرادی، دو شاعر از هند و پاکستان، «عزیزمهدی» و «سیداحمد حسینی» نیز حضور داشتند.

وی یادآورشد: استاد «خدابخش صفادل» شاعرپیشکسوت  نیشابوری ، برای سرایش شعر «پناه ‌آورد آهویی» با موضوع معارف دین در بخش  تک اثر شعر کهن  به عنان 16 شاعربرگزیده انقلاب کشورشد.  

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابورتصریح کرد: در اختتامیه پنجمین جشنواره شعرانقلاب از استاد «خدابخش صفادل» شاعرپیشکسوت  نیشابوری با حضور مسئولین و شاعران برترکشوربا اهدای تندیس ، لوح تقدیر وجایزه نقدی تجلیل گردید.

۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشلد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید