اخبار

برنامه های نوزدهمین دوره هفته کتاب شهرستان گناباد اعلام شد

جلسه ستاد نوزدهمین دوره هفته کتاب در تاریخ هفتم آبان ماه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، قنبری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد هفته کتاب در این جلسه گفت: کتاب ابزار کمال و فکر بشر است.
وی ادامه داد:با توجه به اهمیتی که دین اسلام نسبت به کتاب دارد لازم است ما به عنوان پیروان این دین در جهت ترویج فرهنگ مطالعه پیشگام باشیم.
وی مهمترین چالش در زمینه فرهنگ مطالعه را بیگانگی جامعه با کتاب عنوان کردو ضمن تاکید بر سرانه مطالعه کشور و اهمیت امسال له عنوان سال جهاد اقتصادی گفت: باید گامهای موثری در جهت اشاعه فرهنگ مطالعه برداشته شود.
برگزاری نمایشگاه کتاب در محل حسینیه از تاریخ 23لغایت 30آبان ماه –ایستگاه کتاب در محل پایانه های مسافربری،مطب پزشکان،نانوایی ها و خوابگاه های دانشجویی- مراسم تجلیل از خادمین و نویسندگان عرصه کتاب مورخه 25 آبان ماه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی- برگزای نمایشگاه سیمای کتاب شهرستان از نویسندگان بومی- راه اندازی کتابخانه سیار در میادین اصلی شهر-عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی-پیگیری نمایشگاه دائمی کتاب در شهرستان و نمایشگاه کتاب کودک از مهمترین برنامه های این هفته اعلام گردید.
در پایان فرماندار و رئیس ستاد هفته کتاب شهرستان ضمن اشاره به اینکه آخرین معجزه پیامبر خاتم کتاب است گفت:بر عکس بسیاری از مسایلی که تکنولوژی آن را دچار کهنگی می کند کتاب چنین خاصیتی ندارد و با توسعه و گسترش دنیای مجازی عمدتا کتاب جایگاه خودش را از دست نداده و از زندگی بشر حذف نمی شود.
وی علت تاکید بر فضاهای عمومی را جهت ترویج فرهنگ مطالعه ، مصونیت از آسیب ها عنوان نمود.  
۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید