اخبار

8 سرود ویژه شهرستانهای خراسان رضوی نهایی شد

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از نهایی شدن سرود ویژه 8 شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی سید سعید سرابی با بیان این خبر گفت: در بحث طرح ارتقای شاخص های فرهنگی سال 89 به پیشنها استاندار طرح ساخت و تولید سرود ویژه شهرستانهای استان خراسان رضوی آغاز شد.
وی افزود: ابتدا از طریق فرمانداری شهرستانها موضوع هماهنگ و سپس شاعران برجسته و توانمند در هر شهرستان شعر مربوط به شهرستان خود را سروده و جهت تایید به شورای فرهنگ عمومی شهرستان و سپس شورای فنی و ارزیابی سرود ویژه شهرستانها مستقر در اداره کل ارسال نمودند.
معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: پس از تایید اشعار و انتخاب آهنگساز مراحل اجرایی سرودها آغاز شد، که اکنون تقریبا تمام شهرستانها ساخت سرود خود را به اتمام رسانیده و در مرحله ساخت نماهنگ مربوطه می باشند.
وی در خصوص اهداف این طرح اظهار داشت: هدف از این پروژه این است که سرود ویژه هر شهرستان زمینه افزایش تعامل و آشنایی بیشتر میان خرده فرهنگها را فراهم می سازده ، همچنین سرود ویژه باعث ایجاد روحیه نشاط و شادابی میان مردم، آموزش و ترغیب آنها به باورها و ارزشنهای قومی، ملی و منطقه ای خود، تقویت الگوهای اساملی ایرانی در قالب اشعار و سرودها و نیز تقویت شعر و سرود بومی و محلی در هر شهرستان را منجر می گردد.
سرابی از نهایی شده 8 اثر خبر داد و گفت: این 8 اثر نهایی شده و آماده رونمایی می باشد که در فرصتی مناسب با حضور استاندار و مسوولین از این 8 اثر رونمایی می شود.
وی افزود: این 8 اثر مربوط به شهرستانهای نیشابور ، سبزوار، بجستان، چناران، بردسکن، سرخس و مه ولات می باشد..
۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید