اخبار

انتصاب رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشتخوار

معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با تاکید بر جذب اهالی فرهنگ و هنر در جهت اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی گفت: ترویج فرهنگ اسلامی می‌تواند نقش عمده‌ای را در حوزه جنگ نرم و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، فرشید فلاح در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشتخوار اظهارداشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مسائل اعتقادی و مذهبی بیش از گذشته در جامعه مطرح شود چرا که نسل امروز نیازمند ارائه اطلاعات و آگاهی های بیشتر است.
وی خاطرنشان کرد: در زمانی که دشمن مسائل اعتقادی و مذهبی ما را نشانه گرفته است و برای به بیراهه کشاندن جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی کرده است باید با آگاهی دادن به جوانان و نوجوانان زمینه‌های حضور آنان را در مساجد و تکایا بیش از گذشته کنیم.
فلاح خاطرنشان کرد: با تقویت این عرصه نقشه شوم دشمنان در جنگ نرمی که علیه ایران اسلامی آغاز کرده است ناکام خواهد ماند.
در ادامه فرماندار شهرستان رشتخوار در این مراسم با تاکید بر شتاب گرفتن فعالیتهای فرهنگی هنری در شهرستان رشتخوار گفت: در این راستا راه اندازی خانه فرهنگ و مجتمع فرهنگی هنری در این شهرستان امری ضروری است.
هاشم جنگی توان فرهنگی، ادبی، هنری و مذهبی این شهرستان را مطلوب توصیف کرد و افزود: اگر این توان و استعداد، هدایت و پشتیبانی شود ارزش‌های مضاعفی ایجاد خواهد شد.
وی خواستار تخصیص اعتبار جهت تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش نیروهای چارت اداری اداره ارشاد اسلامی رشتخوار شد و گفت: در حال حاضر این اداره توسط یک نیروی رسمی فعال سرپاست.
 فرماندار رشتخوار با تاکید بر تقویت اعتباری این اداره در رشتخوار خواستار جذب نیروی انسانی برای تکمیل چارت اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشتخوار شد و گفت: تاکنون در 24 روستا کانونهای فرهنگی، هنری مساجد فعال شده اند که در پی تقاضاهای مکرر مردم در مناطق روستایی این شهرستان، خواستار افزایش سهمیه این شهرستان از این کانون‌ها هستیم.
 وی بر گسترش بیشتر فرهنگ قرآنی، توجه به توسعه فرهنگی غنی بومی، توسعه هنرهای بومی و سنتی، تقویت موسسات فرهنگی و توسعه آموزش هنر در روستاها تاکید کرد و گفت: باید به رشد تولید محصولات فرهنگی، راه اندازی ایستگاه فرهنگ و هنر و تجهیز اداره ارشاد و ارتقای سطح کمی و کیفی شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز توجه شود.
در این مراسم معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از خدمات محمد چوپی رییس قبلی اداره ارشاد اسلامی رشتخوار تقدیر کرد و و طی حکمی از سوی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی مهدی پیرم به عنوان رئیس جدید این اداره منصوب گردید.
۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۸:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید