اخبار

شب شعر وخاطره" یادیاران" در نیشابور برگزارشد

به مناسبت بزرگداشت کنگره سرداران، امیران و 2300شهید شهرستان نیشابور و دومین سالگرد سرلشکر پاسدار شهید نورعلی شوشتری وایثارگران مجتمع فولاد شب شعر وخاطره" یادیاران" در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، محمود عباس نژاد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو ستاد بزرگداشت شهرستان نیشابور  در این مراسم  معنوی اظهار داشت : زمانی که  امام رضا (ع )  حدیث معروف سلسله الذهب را بیان داشتند که مفهوم آن  این بود که باید در نظام توحیدی در محور ولایت قرار گرفت که بعد از قرنها مردم ما شاهد حضور ولایت در صحنه و "ان من شروطها " هستند که در راه حفظ این انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه مردم نقش بسزایی با دادن شهید ، جانباز ، آزاده و ایثارگر ایفا نمودند که برای تثبیت ( کلمه لا اله الا ... ) بیش از 2300 شهید درشهرستان نیشابور تقدیم شد.
وی گفت: ما باید با شناسنایی و معرفی این انسانهای وارسته، ادامه دهند ه راه آنها باشیم چرا که در این باره شاید قدری قصور کرده و ایشان را نشناخته و آنها را درک نکردیم و ثمره نظام و انقلاب اسلامی این بود که نظام کهنه جهانی را به هم ریخت و این شهدا بودند که با  از خود گذشتگی این نظام پوشالی که در جهان حاکم بود به همه ریختند وباعث بیداری اسلامی شدند .
در این مراسم معنوی شاعران برجسته خراسان ونیشابور : غلامرضا شکوهی ،  سیدحسن مبارز،خدابخش صفادل ،  محمد پروانه ، غلامعلی عسگری، رودابه باقری ،  مریم عمارلو  و معصومه سادات شاکری آخرین سروده های زلال خویش  را به ساحت حضرت امام "ره" وشهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ودفاع مقدس تقدیم نمودند .
همچنین دراین مراسم حاج غلامعلی کابلی از دلاوران وآزادگان دوران دفاع مقدس به خاطره گویی در خصوص رشادتها و حماس های  رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل و دلاور مردیهای آزادگان سرافراز پرداخت.
شایان ذکراست این مراسم معنوی به اهتمام اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، دبیرخانه کانون های مساجد، کانون تخصصی شعر وادبیات کربلا و ستادبزرگداشت  کنگره سرداران، امیران و 2300شهید شهرستان نیشابور و دومین سالگرد سرلشکر پاسدار شهید نورعلی شوشتری وایثارگران مجتمع فولاد نیشابور برگزار گردید.
۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۵:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید