اخبار

برگزیدگان جشنواره علوم قرآنی "مدهامتان" خراسان رضوی معرفی شدند

دبیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی گفت: در زمینه قرآنی یک وجهی نباشیم و در رشته‌های ترتیل، حفظ، تدبر و ... نیز کار کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی محمد حسین عبداللهی در مراسم اختتامیه جشنواره علوم قرآنی "مدهامتان" که در کانون فرهنگی و هنری مسجد امام محمد باقر(ع) مشهد برگزار شد، با بیان اینکه قرائت، حفظ و یادگیری قرآن در سایه تدبردر قرآن موثر است، اظهارداشت: با توجه به آیه 121 سوره بقره، انسان‌ها برای عدم تدبر به قرآن توبیخ می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در طول سالیان در قرآن نه تغییر نه اصلاح و نه تکاملی وجود داشته است، افزود: این نشان دهنده این است که قرآن سخن حق الهی است که پایان و انتها ندارد و در هر عصر، زمان و مکانی که یک اندیشمند در آن تدبر کند نکات جدیدی از این دریای بی‌پایان پیدا می‌کند که نشان دهنده این است که قرآن به هیچ زمان و مکانی تعلق ندارد.
دبیر جشنواره "مدها متان" خراسان رضوی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر وجود 10 میلیون قاری اظهارداشت: این مطالبه قبلا یک میلیون بوده است و اکنون به 10 میلیون افزایش یافته است که دو علت دارد، اول اینکه بستر این کار اکنون فراهم است و دوم اینکه ما در نظام جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت‌ها به درستی استفاده نکرده‌ایم.
عبداللهی با بیان اینکه خراسان رضوی توانایی برآورده کردن 50 درصد از این مطالبه رهبری را دارد، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت کانون مساجد در استان استفاده کنیم.
در پایان این مراسم از افراد برتر رشته‌های مختلف تجلیل به عمل آمد که در رشته قرائت ایرج رضوانی مقام اول، حامد علیزاده مقام دوم و سید جلیل خلیق رتبه سوم را به دست آورد.
در رشته ترتیل سید ابوالفضل رضوی، سلمان حصاری و مسعود موحدی راد به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و علی اصغر شمع‌آبادی،‌ عباس لطفی و عماد علیزاده رتبه‌های اول تا سوم رشته اذان را به خود اختصاص دادند.
در رشته حفظ کل قرآن محمدرضا جاهدی‌نیا رتبه اول، در بیست جز محمدرضا خاکپور و در حفظ 10 جز علیرضا علی‌جانی رتبه‌های برتر را به دست آوردند.
شایان ذکر است این جشنواره به مدت دو روز(28 و 29مهرماه) و با حضور کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کل استان خراسان رضوی برگزار شد.
۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۵:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید