اخبار

ساخت فیلم مستند «همچون اسماعیل» در نیشابور

ساخت فیلم مستند «همچون اسماعیل» در نیشابور
فیلم مستند «همچون اسماعیل» با موضوع فاجعه جانسوز منا و جان باختن بیش از 50 نفر از مهاجران الی الله نیشابوری توسط بانوی فیلم ساز جوان نیشابور فاطمه عصار ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، موسی نوکاریزی مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان نیشابور و فیروزه اظهار کرد: فاطمه عصار از هنرمندان متعهد و بسیجی فیلم ساز و داستان نویس شهرستان نیشابور می باشد که در سال های  گذشته نیز جایزه ی بخش ویژه ی جشنواره فیلم “اختران بسیج” را به خوداختصاص داد و فیلم های کوتاه “جنون شیطان” و ” بعد از بینایی” از آثار وی می باشد که درخارج از کشور نیز به اکران درآمده است.

وی گفت: مدت فیلم مستند«همچون اسماعیل» 30دقیقه و در خصوص فاجعه جانسوز منا وجان باختن بیش از 50نفراز  مهاجران الی الله نیشابوری است.

نوکاریزی خاطرنشان کرد: جلیل حسنی راوی این  فیلم مستند  و همچنین پروانه حاجی‌تیموری تصویر برداری و تدوین این کار را  منیره عصار با شعری از علی عادلی برعهده داشتند.

وی با اشاره به داستان فیلم گفت: داستان فیلم مستند « همچون اسماعیل » به تاریخچه آل سعود و اتحاد بین سران عربستان و فرقه وهابیت ، جنایات آل سعود  و ... و همچنین آخرین فاجعه ای که توسط آل سعود رخ داد، فاجعه منا و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان از جمله بیش  50 نفر از شهرستان نیشابور می پردازدکه مهاجر الی اله شدند .

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان نیشابورو فیروزه تصریح کرد:شهرستان نیشابور با داشتن بیش از 50 نفر  مهاجر الی الله از مجموع جان باختگان کشور در حادثه منا 11 درصد جان باختگان این بزرگترین فاجعه ربع قرن را به خود اختصاص داده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید