اخبار

رونمایی از پوستر هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران –مشهد

رونمایی از پوستر هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران –مشهد
در جلسه شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ناشران ایران- مشهد پوستر این دوره از نمایشگاه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیدسعید سرابی در جلسه شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ناشران ایران- مشهد که در دفتر معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران –مشهد امسال از 5آبان ماه مصادف با 13 ماه محرم در نمایشگاه بین المللی آغاز به کار خواهد کرد و تا 12آبان ماه میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی هستیم.

وی ادامه داد: امسال به دلیل تقارن زمان برپایی نمایشگاه به دهه دوم محرم برنامه های ویژه ای درنظر گرفته شده است که کمیته خاصی تحت عنوان «کمیته محتوای عاشورایی» تشکیل شده و برنامه های متناسب با این ایام را پیگیری می‌کند.

سرابی ادامه داد : سال‌هاست که نمایشگاه بین‌المللی مشهد همکاری لازم را در برگزاری این نمایشگاه به صورت رایگان انجام داده‌اند که امید است امسال نیز مانند سنوات گذشته ستاد برگزاری این نمایشگاه را یاری کند چرا که تنها هزینه غرفه‌ها 70 میلیون تومان اعتبار را می طلبد که این در حالی که چنین نمایشگاهی در طول یک هفته حدود 500 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ارائه 700 میلیون تومان بن الکترونیک کتاب با تخفیف 20 درصدی در هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران - مشهد همچون سنوات گذشته خبر داد و افزود: بیش از 500 ناشر کشوری و استانی در این نمایشگاه حضور دارند و به ارائه آخرین کتب منتشر شده خواهند پرداخت .

وی از برگزاری دوازدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی در این دوره از نمایشگاه خبر داد .

وی با اشاره به ضرورت حضور پررنگ رسانه‌ها در نمایشگاه کتاب مشهد خاطرنشان کرد: تمامی تلاش خود را در این راستا می‌کنیم زیرا اعتقاد داریم بخشی از بار نمایشگاه مربوط به ابعاد اطلاع رسانی آن است و رسانه‌ها می‌توانند با حضور کیفی خود در کیفیت بخشی به نمایشگاه نیز ایفای نقش کنند.

در ادامه این جلسه یوسف امینی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ادامه افزود: این نمایشگاه مستمر و پایدار است چراکه هدف اصلی آن ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

یوسف امینی با اشاره به اینکه 20 کمیته اجرایی، نظارتی و برنامه‌ریزی در این نمایشگاه فعال هستند، تصریح کرد: 10  بخش از جمله مذهبی، دانشگاهی، آموزشی، کودک و نوجوان، نشر الکترونیک، ادارات و نهادها، مشاوره، انتخاب کتاب سال، کتاب‌های خارجی، غرفه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در این نمایشگاه تعریف شده است.

وی پیرامون جزئیات این نمایشگاه خاطرنشان کرد: معرفی بهترین کتاب سال، شب‌های فرهنگی شهرستان‌ها، شب شعر عاشورایی، کافه کتاب، نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور و سایر موضوعات از جمله برنامه‌های مهم این نمایشگاه محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌های مختلف در مراسم افتتاحیه و توزیع بن کتاب میان پرسنل هر دستگاه دولتی و غیردولتی می‌تواند از جمله برنامه‌هایی باشد که سبب افزایش میزان استقبال از این نمایشگاه شود.

در پایان این جلسه از پوستر هفدهمین نمایشگاه ناشران ایران در مشهد مقدس با حضور معاون استاندار رونمایی شد.

۲۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید