اخبار

تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جشنهای دهه کرامت

تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جشنهای دهه کرامت
با حضور استاندار خراسان رضوی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به عنوان دستگاه برتر در جشن های دهه کرامت تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم با بیان اینکه دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان با بهره گیری از ظرفیت های خود زمینه ایجاد زیارتی آگاهانه و باآرامش را برای زائران فراهم می کنند، گفت: در همین راستا باید پیش بینی های لازم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه احتمالی در تمام ایام وجود داشته باشد.

وی خدمات رسانی به زائران در تمامی حوزه ها را با در نظر گرفتن فرهنگ رضوی ضروری دانست و اظهار داشت: باید بررسی اقدامات صورت گرفته در سال های گذشته زمینه احصا مشکلات موجود و تنظیم آمارهای رسمی و دقیق فراهم شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: بدین ترتیب زمینه لازم برای هم افزایی در خدمات رسانی به زائران فراهم شده و از انجام فعالیت ها موازی جلوگیری می شود.

رشیدیان راهپیمایی عظیم مسلمانان در اربعین حسینی را یکی از اصلی ترین تجمع های مسلمانان جهان معرفی و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور عراق، دستگاه های اجرایی و خیران استان آمادگی لازم برای همکاری برگزاری باشکوه این مراسم را دارند.

وی ادامه داد: به همین مناسبت ستادی با مسئولیت معاونت هماهنگی امور زائران تشکیل شده است.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم خدمات رسانی عمومی به زائران حریم رضوی با هدف نهادینه کردن فرهنگ میزبانی تاکید کرد و اظهار داشت: با برگزاری جلسات منظم و احصا مشکلات برنامه های اجرایی زمینه برای پذیرایی از مسافران دهه آخر صفر فراهم شود.

رشیدیان مسئولیت فرمانداری و شهرداری مشهد را به دلیل فعالیت در ستاد خدمات سفر شهرستان در ایام خاص زیارتی مضاعف دانست و خاطرنشان کرد: با داشتن برنامه ریزی صحیح و عقلانی، شناسایی امکانات و نقاط ضعف و قوت می توان زمینه  خدمات رسانی مطلوب به زائران و مسافران را فراهم کرد.

وی رسیدگی به مشکلات خانه مسافرها و تلاش برای اجرایی شدن برنامه مبدا تا مبدا به ویژه در ایام غیر پیک را مورد تاکید قرار داد.

استاندار خراسان رضوی از خدمات آستان قدس رضوی به ویژه شخص آیت الله واعظ طبسی و رسانه های استان در ایام دهه کرامت قدردانی کرد.

در بخش تجلیل از منتخبین ویژه ستاد دهه کرامت نیز از عملکرد آستان قدس رضوی و بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تقدیر شد و دستگاههای برتر در این حوزه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، صدا و سیمای خراسان رضوی معرفی و تقدیر شدند.

در این نشست سیدمرتضی احتشام فر دبیر ستاد خدمات سفر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جواد وحدتی فر مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی، سرهنگ حمیدرضا گرایلی رئیس پلیس راهور استان، سردار بهمن امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی و خلیل الله کاظمی معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد به عنوان برترینها در حوزه ستاد خدمات سفر تقدیر شدند.

عملکرد غلامحسین مظفری فرماندار نیشابور، رضا منصوری فرماندار مشهد، مهدی فروزان فرماندار کاشمر و محمد پرویزیان فرماندار چناران نیز در این چارچوب مورد قدردانی قرار گرفت.

فرمانداران شهرستان های تربت حیدریه، بردسکن و جغتای نیز به عنوان فرمانداریهای برتر استان در این بخش تقدیر شدند.

۲۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید