اخبار

نیشابور میزبان شب شعر «رود سپید عاشق» می شود

نیشابور میزبان شب شعر «رود سپید عاشق» می شود
همزمان با ایام پر حزن و اندوه ماه محرم و به یاد سید و سالار شهیدان و آلاله های سپید پرپره شده در منا با حضور شاعران ولایی خراسان رضوی، شهرستان نیشابور میزبان شب شعر«رود سپید عاشق» خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رمضان علی بیات مسوول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: در هنگامه ی ایام پرحزن واندوه ماه محرم و به یاد سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و آلاله های سپید پرپره شده در منا شاعران نیشابوری که دل در گرو ولایت دارند و در طول سالیان متمادی با اشعار خود که جوهره ولایی داشته و در تمامی میدان های نظام مقدس انقلاب اسلامی ثابت کرده اند که پیرو ولایت هستند و اینک همچنان مدافع راستین ولایت خواهند بود و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهند کرد شب شعر «رود سپید عاشق» را در راستای یادمان جانباختگان منا برگزار خواهند نمود.

وی گفت: تمامی شاعران و ادیبان آستان بوس حریم ولایت و داغداران آلاله های سپید پرپره شده  در منا  می توانند آثار فاخر خویش را با موضوع: محرم، امام حسین (ع) و یارانش  و حجاج جان باخته در منا ارایه نمایند.

بیات خاطرنشان کرد: شاعران و ادیبان آثارشان را با مشخصات کامل و به صورت تایپ شده تا  25 مهر 94 به دبیرخانه شب شعر مستقر در امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ارسال کنند.

وی یاد آورشد: این شب شعر معنوی به اهتمام انجمن های ادبی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و کانون بسیج هنرمندان با دبیری ایمان کرخی در 27 مهر 94 همزمان با سالروز ورود کاروان امام حسین (ع) و یارانش به کربلا ساعت 6 بعدازظهر در محل  فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار  می گردد.

مسوول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: ازتمامی اهالی قلم، ادیبان و شاعران می خواهیم آثار ناب خویش را ارسال نموده و از مردم سوگوار نیشابور دعوت می کنیم در این مراسم معنوی که به یاد بود عزیزانشان اقامه می شود حضور به هم رسانند.

۲۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید