اخبار

اختصاص بیش از پانصد و هشتاد میلیون ریال به کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیشابور

اختصاص بیش از پانصد و هشتاد میلیون ریال به کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیشابور
شهرستان نیشابور در حال حاضر دارای 146 باب کانون فرهنگی و هنری مسجد فعال است که پس از مشهد بیشترین تعداد کانون را در استان خراسان رضوی از نظر کمی و کیفی داراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مسئوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور همزمان با 19 مهر سالروز گرامی داشت این کانون ها توسط مقام معظم رهبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: شهرستان نیشابور در حال حاضر دارای 146 باب کانون فرهنگی و هنری مسجد فعال است که پس از مشهد بیشترین تعداد کانون را در استان خراسان رضوی از نظر کمی و کیفی داراست.

حجت الاسلا م هادی حسین آبادی گفت: این کانون ها دارای تشکیلات مردمی می باشند و در نقاط مختلف شهری وروستایی قرار گرفته اند و مادر راستای توسعه و تجهیز کانون های فرهنگی و هنری مساجد امکانات شاخصی همچون (کامپیوتر، پرینتر، دوربین عکاسی دیجیتال، قفسه کتاب، میز مطالعه، صندلی مطالعه، دستگاه نمابر، کمد بایگانی، میزرایانه، صندلی گردان، حق اشتراک خط تلفن ثابت به نام کانون، بخاری، کولر، کپسول آتش نشانی و واریز نقدی) را در اختیار آن ها قرار داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد 146 باب کانون 65 باب کانون شهری و 81 باب کانون روستایی می باشند که به هر کانون مبلغ چهار میلیون ریال اهدا گردیده است که در مجموع بیش از پانصد و هشتاد میلیون ریال به کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیشابور اختصاص یافته است.

حسین آبادی در خصوص کتابخانه های این کانون ها یادآور شد: تعداد کل کتابخانه های ما 125باب، تعداد کتابخانه های دارای مجوز از ستاد عالی کشور 15 باب، تعداد کتابخانه های باز 20باب و تعداد کتابخانه های مخزن دار90 باب می باشد.

مسئوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ویژه نیشابور در خصوص دیگر مراکز این کانونها عنوان داشت: تعداد مراکز خانه دیجیتال 2 باب، تعداد خانه نور 6باب، مساجد برگزار کننده طرح تلاوت نور 100 باب، مراکز طرح تفسیر کوتاه 75 باب، کانون های تخصصی 2 باب، هسته های پژوهشی فعال 8 باب و انتشار نشریات تجربی فعال 9  نشریه می باشد.

وی تصریح کرد:از آنجا که مسجد محوری یکی از اصول بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی "ره" بوده است و مقام معظم رهبری نیز بر این اصل مهم اهتمام دارند سعی ما برآنست که شهرستان نیشابور که در کشور منطقه ویژه به شمار می رود بیشترین کانون را به لحاظ کمی و کیفی دار باشد.

۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید