اخبار

آغاز به کار بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی

آغاز به کار بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی
در اولین روز بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی دو نمایش در بخش مسابقه و دو نمایش در بخش تجربی روی صحنه رفتند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان رضوی ،در اولین روز بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی نمایش های «شرم و دغدغه» و «اتاق انتظار» در بخش مسابقه و نمایش های «قلاده طلا برای یک سگ خانگی» و «آن سه نفر» در بخش تجربه ها  در تماشاخانه های مشهد روی صحنه رفتند.

بنا بر این گزارش؛ ابتدا نمایش «اتاق انتظار» به نویسندگی مهدی ضیاء چمنی و کارگردانی مهیار غازی و علی احمدی در دو نوبت اجرا شد. این نمایش در حالی در بخش مسابقه روی صحنه رفت که مردادماه به مدت ۲۰ شب در تماشاخانه شمایل برای مردم مشهد اجرا شده بود.

در این نمایش علی احمدی، مهدی سجادیان، سحر محمودیان، امیرحسین رضازاده، پویا غازی و مهیار غازی به ایفای نقش پرداختند.

مهیار غازی و علی احمدی دومین حضورشان را در جشنواره تئاتر استانی تجربه می کنند و تنها کارگردانان سال گذشته جشنواره امسال هستند. این دو کارگردان جوان سال گذشته با نمایش «کیلومتر سگی» در این رویدا شرکت کرده بودند.

در همین روز و در تماشاخانه بهار تئاتر «شرم و دغدغه» به نویسندگی و کارگردانی سیدجواد اشکذری در دو نوبت شد. در نوبت اول که برای تماشاگران اجرا شد به دلیل عدم هماهنگی با گروه موسیقی انجمن موسیقی مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشکلاتی برای گروه نمایشی ایجاد کرد.

در این نمایش محمدرضا صولتی، محسن محمدی، فائزه علی آبادی، الهه پژوهی و محمدرضا لبیب (صداپیشه) بازی کردند. این نمایش که از یکم تا ۱۵ مهرماه اجراهای عمومی خود را گذراند به عنوان اولین نمایش تماشاخانه بهار روی صحنه رفت و با سالن شلوغ و استقبال تماشاگران مواجه شد. این نمایش براس یک اتفاق اجتماعی در مشهد روی صحنه رفته است.

همچنین در تماشاخانه استاد انوشیروان ارجمند نمایش «آن سه نفر» به نویسندگی پژمان شاه‌وردی و کارگردانی مهتاب جامعی در دو نوبت به روی صحنه رفت.

محمود کریمی، جلال کریم زاده، علی رضایی و ستایش رجایی نیا در این نمایش بازی می کنند. این نمایشنامه چند ماه پیش در جشنواره نمایشنامه خوانی خوانش شد و جوایزی را از این جشنواره کسب کرد.

همچنین در روز پنج‌شنبه ۱۶ مهر ماه در سالن اصلی تئاتر شهر نمایش «قلاده طلا برای یک سگ خانگی» به نویسندگی جواد ربیعی و کارگردانی مجید بهنامی‌فر از سبزوار اجرا شد.

در این نمایش کمدی رضاآسیایی، ابراهیم حاج صوفی، جواد ربیعی، مصطفی ساجدی معین، امیرحسین ایزدی فر و شاه گل شمس آبادی بازی کردند.

۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید