اخبار

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : ارسال لایحه مالکیت فکری و ادبی به مجلس

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : ارسال لایحه مالکیت فکری و ادبی به مجلس
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : لایحه مالکیت فکری و ادبی به مجلس ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،هتل همای مشهد شبانگاه چهاردهم مهر ماه میزبان مراسمی بود که مقارن با چهاردهمین سال انتشار  روزنامه «دنیای اقتصاد» و به مناسبت چاپ همزمان این روزنامه در مشهد و اصفهان، با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استان خراسان رضوی و شهر مشهد برگزار شد.

دراین مراسم علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وسایل ارتباط جمعی را از مهم‌ترین عوامل شکل‎دهنده افکار عمومی دانست و گفت: یکی از مشکلات ما در رسانه‌ها و مطبوعات بحث توزیع و رسیدن این نشریات به منازل مردم است که طرح اشتراک نیمه‌بها در همین راستا و با هدف افزایش سرانه مطالعه و کمک به اقتصاد مطبوعات از سال 93 به اجرا درآمده است.

علی‌اصغر کاراندیش اجرای طرح رتبه‎بندی روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، پایگاه‎های خبری و خبرنگاران را از اقدامات وزارت ارشاد برشمرد و تصریح کرد: تهیه و تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و تصویب در هیأت دولت، تهیه و تدوین پیش‎نویس لایحه قانون نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی و ... از دیگر اقدامات این وزارتخانه است.

وی با اشاره به تهیه لایحه مالکیت فکری، ادبی و هنری توسط دفتر حقوقی و مالکیت فکری وزارت ارشاد و ارسال این لایحه به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: تصویب این لایحه اثرات مثبتی در زمینه فعالیت فعالان ادبی خواهد داشت.

۱۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید