اخبار

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی: دفاع غیرعامل صلح آمیزترین و اثربخش ترین روش دفاعی است

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی: دفاع غیرعامل صلح آمیزترین و اثربخش ترین روش دفاعی است
جلسه کارگروه فرهنگی، آموزشی اجتماعی پدافند غیرعامل با حضور اعضاء در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این جلسه یوسف امینی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دراین جلسه اظهار داشت: پدافند غیرعامل به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در مقابل تهدید است همواره مد نظر اکثر کشورهای جهان قراردارد که در کشور ما نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل عنصری است پویا و متحرک بنابر این می تواند دراولویت تلاش های علمی و پژوهشی قرارگیرد.

دبیرکارگروه فرهنگی، آموزشی اجتماعی شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی تصریح کرد: دفاع غیرعامل مکمل دفاع عامل، صلح آمیزترین و اثربخش ترین روش دفاعی است که کاهش آسیب پذیری زیرساخت های ملی و مراکز حیاتی، حساس و مهم و پایداری ملی را به دنبال دارد.

در ادامه این جلسه حمید رضا بابایی مدیر کل پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی اظهار داشت: از سال 88 شورای پدافند غیرعامل به صورت دبیرخانه ای آغاز و پس از ارتقاء آن به عنوان اداره کل شروع به فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه این شورا به ریاست استاندار تشکیل جلسه می دهد افزود: ده کارگروه در این شورا فعالیت می کند که کارگروه فرهنگی، آموزشی اجتماعی به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یکی از مهمترین کارگروه هاست .

بابایی با تاکید بر آنکه متاسفانه پدافند غیرعامل مظلوم مانده است افزود: متاسفانه هنوز پدافند غیرعامل را یک شبه نظامی در ذهن مخاطب است که این نشان از نهادینه نشدن پدافند غیر عامل در جامعه است.

وی با تاکید بر آن که آموزش مهمترین بحث دراین کارگروه است که ما به جدیت آن را پیگیری می کنیم افزود: جلسات آموزشی در رده های سنی مختلف در ارگان ها و دستگاه های مختلف را برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه  4تا 10 آبان ماه هفته پدافند غیرعامل است تصریح کرد: ضروری است دراین هفته نمایشگاهی از برنامه های اجرایی دستگاه ها، مسابقات فرهنگی، اطلاع رسانی ادارات، ارسال پیامک و....برنامه ریزی و اجرا می شود.

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید