اخبار

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد: مشهد دومین پایگاه تئاتر کشور است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد: مشهد دومین پایگاه تئاتر کشور است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشهد گفت: مشهد دومین پایگاه تئاتر کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، صدرا یوسفی در نشست خبری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی گفت: بیش از سه ماه از برنامه ای که توسط وزارت ارشاد به استان ها ابلاغ شده جلوتر هستیم و قطعا می توانیم بهترین جشنواره استانی تئاتر کشور را در این شهر برگزار کنیم.

صدرا یوسفی گفت: اجرای عمومی در کیفیت برگزاری یک نمایش بسیار تاثیر گذار است و حتی ممکن است زمینه رشد 70 درصدی را برای یک نمایش فراهم کند.

وی خاطر نشان کرد: حضور گروه های فعال تئاتر در کنار دیگر هنرمندان یک فضای بسیار ارزشمندی را ایجاد می کند که در آینده ای نه چندان دور می تواند نتایج ارزشمندی را به همراه داشته باشد.

به گفته وی این جشنواره ویترین فعالیتهای یکساله تئاتر خراسان رضوی است و مراسم اختتامیه جشنواره نیز با رنگ و بوی محرم برگزار می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشهد خاطر نشان کرد: مسئولان این وزارتخانه اعتقاد دارند این موضوع ممکن است و مشهد پتانسیل برگزاری همزمان جشنوراه تئاتر فجر را دارد.

وی تصریح کرد: هنوز تصمیم خاصی در این زمینه گرفته نشده اما امیدواریم که برگزاری این جشنواره بتواند نظر مسئولان کشوری را به خود جلب و شاهد برگزاری جشنوراه تئاتر فجر در استان خراسان رضوی باشیم.

32 گروه فعال نمایشی در عرصه تئاتر خراسان رضوی فعال هستند که از این تعداد 18 گروه مربوط به مشهد و 26 انجمن هنرهای نمایشی در شهرستانهای استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید