اخبار

معاون امور هنری ارشاد خراسان رضوی: توجه به نمایشنامه نویسی از رویکردهای ماست

معاون امور هنری ارشاد خراسان رضوی: توجه به نمایشنامه نویسی از رویکردهای ماست
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: یکی از رویکردهای اصلی ما در شرایط فعلی توجه ویژه به موضوع نمایشنامه نویسی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ناصر نبی زاده در نشست خبری بیست و پنجمین دوره جشنواره تئاتر استانی افزود: باید در نوشتن نمایشنامه به فرهنگ اصیل ایرانی توجه و در راستای رونق هنرهای نمایشی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار همراه با جشنوراه تئاتر جشنوراه نمایشنامه نویسی برگزار و چند اثر برتر معرفی خواهدشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: جشنواره تئاتر استانی قطعا در آینده ای نزدیک می تواند با برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف زمینه رشد و توسعه را در ابعاد مختلف حوزه تئاتر فراهم کند.

نبی زاده با اشاره به اینکه یکی از برنامه هایی که در سال آینده دنبال می شود برگزاری یک جشنوراه مستقل برای نمایش نامه نویسی است، تصریح کرد: باید برای تولید آثار هنری برتر به متون توجه بیشتری داشته باشیم.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: یکی از رویکردهایی که به صورت ویژه در جشنواره تئاتر استان دیده می شود توجه ویژه به بخش تجربه های نو است.

وی ادامه داد: آینده تئاتر استان خراسان رضوی به بخش تجربه های نو وابسته است و اگر فضایی رقابتی و مناسب ایجاد شود می تواند نتایج بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد.

نبی زاده به فعال شدن تئاتر در شهرستان های خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: متون نمایشی بسیار مناسبی از شهرستان ها به جشنوراه ارسال شده که نوید آینده ای درخشان را برای حوزه تئاتر استان می دهد.

معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: در این جشنواره تلاش می شود علیرغم کمبودهایی که وجود دارد حداقل استانداردها و فضای نقد عالمانه متون نمایشی نیز فراهم شود.

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید