اخبار

بیست و پنجمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی فردا در مشهد افتتاح می شود

بیست و پنجمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی فردا در مشهد افتتاح می شود
رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی (رضوان) از شانزدهم تا بیستم مهر ماه امسال در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، کیوان صباغ در نشست خبری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی با بیان اینکه فراخوان جشنواره تئاتر استانی اوایل فروردین ماه امسال اعلام شد افزود: تمام آثار بخش مسابقه پس از اجرای عمومی در جشنواره شرکت داده می شوند.

وی گفت: 83 اثر به این جشنوراه ارسال شده که از این تعداد 47 اثر مورد بازبینی قرار گرفته و 19 اثر به بخش های اصلی جشنوراه راه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: نیشابور، سبزوار، تربت جام، تربت حیدریه، خواف، مشهد و کاشمر دارای آثاری در این جشنواره می باشند.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی اظهار کرد: به مسابقه نمایش نامه نویسی که در خلال این جشنواره برگزار می شود نیز 20 اثر ارسال شده که دو اثر از این تعداد در مراسم پایانی به عنوان برتر معرفی می شوند.

صباغ گفت: این جشنواره از روز پنجشنبه با حضور در منزل مرحوم حاج حسنی کارگر و میثاق مجدد با شهدا در جبل النور آغاز می شود و روز دوشنبه هفته آینده با حضور مسئولان کشوری و استانی به کار خود پایان می دهد.

وی با بیان اینکه نمایش ها در سالن اصلی تئاتر شهر، تماشاخانه شمایل، تماشاخانه بهار و تماشاخانه انوشیروان ارجمند اجرا می شود اظهار کرد: چند کارگاه با محوریت آموزش تئاتر با حضور  قطب الدین صادقی در مشهد برگزار می شود که علاقه مندان می توانند برای شرکت در این کارگاه ها به انجمن هنرهای نمایشی استان مراجعه کنند.

نمایش های قلاده طلا برای یک سگ خانگی، شرم و دغدغه، اتاق انتظار، آن سه نفر، اشباح، سردبیر، احیا، طعم شیرین زخم ناسور کژدم سیاه، عطر تقلی، ما داریم بازی می خوریم، برمودا، سوفیای من، پناهنده، آخرین رویا و تب سرد به روی پیشانی داغ در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی (رضوان) اجرا می شوند.

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید