اخبار

معاون قرآن وزیر ارشاد: مرحوم حاجی حسنی کارگر دغدغه خاصی به گسترش فرهنگ قرآنی داشت

معاون قرآن وزیر ارشاد: مرحوم حاجی حسنی کارگر دغدغه خاصی به گسترش فرهنگ قرآنی داشت
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرحوم محسن حاجی حسنی کارگر قاری بین المللی قرآن دغدغه خاصی به گسترش فرهنگ و معارف قرآنی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد رضا حشمتی یکشنبه شب در مراسم بزرگداشت محسن حاجی حسنی کارگر قاری بین المللی مشهدی که در فاجعه منا جان خود را از دست داد، افزود: آن مرحوم در زمان دیدار با مسوولان ذیربط به جای طرح مشکلات شخصی خود مسائل مرتبط با علوم و معارف قرآنی و قرآن آموزان و شاگردان خود را پی گیری می کرد.

وی اظهار داشت: قرائت بسیار کوتاه قرآن مرحوم حاجی حسنی کارگر قبل از فاجعه منا و در جوار مسجد الاحرام تاثیرهای زیادی در سطح کشور و دیگر کشورها به همراه داشت و به میزان زیادی تکثیر شد.

وی گفت: حاجیان در بهترین لحظات مناسک حج تمتع و بعد از دعای عرفه و زیارت امام حسین (ع) و روز عید قربان جان خود را در منا از دست دادند و به طور یقین مورد لطف پروردگار متعال قرار می گیرند.

یکی دیگر از قاریان بین المللی مشهدی قرآن کریم و نجات یافته فاجعه منا گفت: این فاجعه بسیار عظیم بود و تعداد زیادی از حاجیان مظلومانه جان خود را از دست دادند.

حمید شاکر نژاد گفت: مسوولان عربستانی مانع از امداد رسانی به موقع امدادگران به حادثه دیدگان فاجعه منا شدند و تعداد زیادی از حاچیان به این دلیل و تشنگی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: مرحوم حاجی حسنی کارگز در زمان رمی جمرات در منا به جای نجات جان خود وقت زیادی را به کمک و امداد رسانی به دیگر حاجیان اختصاص داد و در نهایت در این فاحعه جان خود را از دست داد.

در این آیین که با حضور سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، قاریان بین المللی قرآن و مسوولان و قشرهای مختلف مردم و خانواده مرحوم حاجی حسنی کارگر در حسینیه تهرانی های مشهد برگزار شد، قاریان به قرائت قران پرداختند و شرکت کنندگان با ذکر فاتحه برای آن مرحوم و دیگر جان باختگان فاجعه منا از درگاه پروردگار متعال طلب آمرزش کردند.

۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید