اخبار

همایش بزرگداشت مولانا در بردسکن برگزار شد

همایش بزرگداشت مولانا در بردسکن برگزار شد
بزرگداشت مولانا با حضور اساتید، فرهنگیان و دوستداران علم و ادب در شهرستان بردسکن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و اداره آموزش و پرورش شهرستان بردسکن همایش مولانا با حضور اساتید، فرهنگیان و دوستداران علم و ادب در محل اداره ارشاد بردسکن برگزار گردید.

 

مهمان و سخنران این همایش دکتر براتی ،از اساتید حوزه ادبیات، درباره مولانا گفت: مولانا انسان شناس بزرگی است چرا که مولوی، خودش را پیدا کرده بود و شما آن زلالیت و عشق را بعد از قرنها در مولانا می بینید.

 

براتی ادامه داد: نمی شود مولانا را بصورت ریاضی بحث کرد چرا که صحبت در مورد مولانا جوششی است و در این جوشش ها است که استعدادها شکوفا می شود و بسیاری از ما انسانها با خودمان و با طبیعت آشتی می کنیم.

 

وی با بیان اینکه یک از محور هایی که مولانا بحث می کند، این است که انسان خیلی بزرگ است و نمی توان آن طور که باید و شایسته است انسان را وصف کرد ابراز داشت: مولانا بعد از دیدار شمس و تأثیر پذیری که از او گرفته بود، یک قدم هم به عقب بر نمی گردد.

 

براتی افزود: علت اینکه مولانا دیوان شمس را نوشته است یکی بخاطر ارادت به شمس است و یکی هم به خاطر این است که شما مستقیم نمی توانید به خورشید نگاه کنید، یک لحظه که به خورشید نگاه کنید، مجبورید برگردید و تجدید نیرو کنید.

 

در پایان مراسم اجرای موسیقی و قرائت شعر توسط چند تن از شعرای بردسکن بخش دیگری از این مراسم بود . 

۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید