اخبار

دیدار استاندار و مدیر کل ارشاد خراسان رضوی با خانواده حاج محسن حاجی حسنی کارگر

دیدار استاندار و مدیر کل ارشاد خراسان رضوی با خانواده حاج محسن حاجی حسنی کارگر
استاندار خراسان رضوی به همراه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با خانواده محسن حاجی حسنی کارگر از جان باختگان حادثه منا، نفر نخست مسابقات قرائت قرآن در مالزی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی به همراه سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسوولین با خانواده محسن حاجی حسنی کارگر نخبه قرآنی و از جان باختگان حادثه منا دیدار و با آنان ابراز همدردی کرد.

علی رضا رشیدیان در این دیدار ضمن عرض تسلیت درگذشت این قاری برجسته به مقام معظم رهبری،  خانواده گرامی آن مرحوم، جامعه قرآنی، و همه دلسوختگان، گفت: جامعه قرآنی یک خسارت بسیار بزرگ را متحمل شد زیرا جوانی را از دست داد که توانست در عرصه قرآنی شگفتی های بسیار به وجود آورد.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی آن مرحوم افزود: می توان وی را به عنوان یک الگو در بین قاریان جهان اسلام معرفی کرد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: حادثه منا،  به دلیل بی کفایتی و مشکلات اساسی در عملکرد و مدیریت دولت سعودی رخ داد که بزرگترین عید مسلمانان را به عزا تبدیل کرد.

در این دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گزارشی از جلسه ستاد بزرگداشت این نخبه قرآنی به استاندار ارائه کرد و گفت: محسن حاجی حسنی کارگر به حق جوانی محجوب و ارزش مدار و دارای سجایای اخلاقی بسیاری بود که درگذشت ایشان ضایعه جبران ناپذیر برای کشور و استان می باشد.

وی افزود: مرحوم محسن حاجی حسنی کارگر در پنجاه و هفتمین مسابقات بین المللی قرآن مالزی با کسب 91.75 امتیاز در بخش قرائت به مقام نخست رسید و این افتخار را در حالی حسنی کارگر بدست آورد که 9 سال از آخرین مقام یک ایرانی در این مسابقات بین المللی می گذشت.

سرابی اظهار داشت: با این که این قاری نخبه خراسانی در عنفوان جوانی بود ولی شاگردان بسیاری را تربیت کرده است و خود در کسوت استادی و در عرصه فعالیتهای قرآنی پیشکسوت بوده است.

۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید