اخبار

روستاهای دوستدار کتاب در خراسان رضوی معرفی می شوند

روستاهای دوستدار کتاب در خراسان رضوی معرفی می شوند
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری دومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در خراسان رضوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، یوسف امینی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: با هدف گسترش عدالت فرهنگی و حمایت از طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب مشارکت های مردمی و دولتی در زمینه کتابخوانی دومین دوره جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در خراسان رضوی برگزار می شود.

وی ادامه داد : قالب اجرایی این جشنواره برآن است که روستاهای داوطلب شرکت باید مجموعه فعالیت ها ،برنامه و مدارک و مستندات خود را در زمینه ترویج مطالعه و کتابخوانی و احداث کتابخانه و...را با امضای دهیار ،رئیس شورای اسلامی روستا و مسئول کتابخانه عمومی روستا و تکمیل فرم های مربوطه به این معاونت ارسال نمایند.

امینی تاکید کرد : طرح ها و برنامه ها ی دریافت شده توسط هیات داوران به صورت کشوری و ملی داوری می شود و درنهایت 10روستا به عنوان دوستدار کتاب درسطح کشور معرفی خواهند شد روستاهای برگزیده طی مراسمی درتهران و با حضور شخصیت های فرهنگی و سیاسی کشور معرفی و تقدیر می شوند.

وی درخصوص برنامه های هر روستا گفت: تاسیس کتابخانه، واگذاری زمین جهت احداث کتابخانه، تامین و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه روستا، برگزاری مسابقات کتابخوانی، جشنواره و نمایشگاه کتاب و...شامل برنامه هایی است که در ارزیابی مورد سنجش قرار می گیرد .

وی در پایان تصریح کرد: دهیاران با اعضای شورای اسلامی روستاها می توانند فرم های مربوط به این جشنواره را از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های خود دریافت و تا15 آبان به اداره شهرستان تحویل دهند.

۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید