اخبار

بیانیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به مناسبت فاجعه خونبار منا

بیانیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به مناسبت فاجعه خونبار منا
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به مناسبت فاجعه تاسف بار و خونبار منا و کشته شدن حجاج ایرانی بیانیه ای صادر کرد که متن پیام به شرح ذیل است:

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، قال الله تعالی:  یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی

بار دیگر رژیم متحجر و بی لیاقت آل سعود دست در دست  استکبار ، صهیونیزم و تروریست های داعش و النصره  در پی نسل کشی مسلمانان در فلسطین ،عراق ،سوریه ، نوار غزه و یمن و اینک  درمراسم حج در مکه و منا بسته اند .

این بار زمین مکه از بی لیاقتی آل سعود و حریم امن الهی به ندانم کاری و ضعف برنامه ریزی متولیان عربستانی حج به قربان گاه  زائرانی تبدیل شد که  می خواستندبا زیارت کعبه معظمه  و مدینه منوره جان سبک نموده و روح تازه کنند ولی متاسفانه رژیم نالایق سعودی  ایشان را به کام مرگ فروبرد.

حاجیان ما با دادن جان خویش  درماجرای غمبار و سوگ آفرین منا به جهانیان  فریاد  زنان فهماندند که  آل سعود لیاقت و توان برگزاری حج را ندارد و باید تمامی کشورهای اسلامی مسولیت  اجرای  مراسم  ومناسک حج را برعهده گیرند.

باید ملتها و دولتهای اسلامی در برابر این جنایات سکوت نکرده و تبعات  مدیریت سوء حاکمیت  آل سعود ابوسفیان صفت را که دست نشاندگان استکبار هستند را در محاکم اسلامی وبین المللی پیگیری کنند.

ما خواستار آنیم افراد و عواملی که دستانشان به خون هزاران زن و کودک مردم یمن آغشته است  و اینک در قتل عام حجاج  در منادخیل است قصاص  وبه سزای اعمال ننگین شان برسند.

بی شک حجاج مظلومی که در این حادثه دلخراش دعوت حق را لبیک گفتندبه ثواب عظیم انجام این فریضه رسیده وزحمات دست اندر کاران بعثه مقام معظم رهبری و امدادگران تلاشگر آلام خانواده های داغدار و سوگوار را کاهش خواهد داد و ملت ایران در سه روز عزای عمومی اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین جهان حقوق درگذشتگان را مطالبه خواهند کرد .

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور این فاجعه بزرگ را به  محضر امام زمان(عج) و نائب بزرگوارشان، امام خامنه‌ای و به امت اسلامی بویژه ملت  بزرگ ایران و علی‌الخصوص خانواده‌های داغدار نیشابوری  تسلیت عرض نموده و از خدای متعال می‌خواهیم که به حق خون به ناحق ریخته شده این قربانیان مظلوم، شر رژیم جنایتکار آمریکا، صهیونیست ها ی  غاصب و آل‌سعود را از امت اسلام کم و کوتاه نماید.

۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید