اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: ثبت نام اینترنتی گروههای نمایش استان آغاز شد

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: ثبت نام اینترنتی گروههای نمایش استان آغاز شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که آیین‌نامه تأسیس و ثبت گروه‌های نمایشی منتشر شد از کلیه گروه های نمایشی خواست نسبت به ثبت گروه خود اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ناصر نبی زاده افزود: پایگاه اینترنتی www.esteghrar.ir با هدف اطلاع رسانی، ثبت نام و ارائه پروانه فعالیت به گروههای تئاتر شهرستانی طراحی و رونمایی شده است و هنرمندان تئاتر می توانند با مراجعه به این سایت در جریان جزئیات این موضوع قرار گیرند. کلیه فرمهای مورد نیاز از طریق سایت در اختیار گروهها قرار ممی گیرد و آنها می توانند با ثبت نام اینترنتی عضویت خود را به دفتر استقرار گروههای نمایشی اعلام کنند.

وی ادامه داد: طبق آئین‌نامه جدید روند ثبت گروه‌های نمایشی آسان شده است و ثبت‌نام اولیه گروه‌های متقاضی به صورت مجازی (سامانه ثبت گروه های نمایشی) انجام خواهد شد و بعد از آن پرینت ثبت نامه به همراه مدارک به تایید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان می رسد و سپس این مدارک به معاونت هنری اداره کل ارسال می شود.

معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل تصریح کرد: در استان شورایی پرونده های ارسالی را بررسی و در صورت احراز شرایط دریافت پروانه فعالیت تایید و به تهران ارسال می گردد که در آنجا در جلسه ای با حضور مدیر کل و مدیر دفتر استقرار گروههای نمایشی، مدیر امور استانها، معاون امور مالی و تنی چند از کارشناسان تئاتر برای صدور مجوز نهایی اقدام خواهد شد.

نبی زاده افزود: در این آیین‌نامه شرایط تأسیس گروه‌ها بر اساس تعداد هسته مرکزی و پیوسته گروه در سه دسته تعریف و طبقه بندی شده است گروههای بزرگ (الف) متشکل از نه نفر و حداقل سی نفر، متوسط (ب) متشکل از هفت نفر و حداقل بیست نفر و کوچک (ج) متشکل از 5 نفر و حداقل ده نفر می‌توانند به صورت مجازی برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: گروه‌های تئاتر در استان می توانند تا 25 مهرماه  سالجاری از طریق سامانه ثبت گروه‌های نمایشی نسبت به ثبت‌نام اولیه گروه های نمایش اقدام کنند. این معاونت از اول مهرماه آماده دریافت مدارک بوده و فقط تا 25 مهرماه نسبت به بررسی و ارسال پرونده به اداره کل هنرهای نمایشی اقدام خواهد کرد.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی درخواست کرد با توجه به حساسیت و کوتاهی زمان ادارات شهرستانها، هنرمندان و انجمن های نمایش در این امر تسریع نمایند.

۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید