اخبار

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام: فرهنگ و هنر غنی تربت جام به این منطقه اعتبار بخشیده است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام: فرهنگ و هنر غنی تربت جام به این منطقه اعتبار بخشیده است
نشست " مسئولین و هنرمندان ، همدلی و همزبانی " در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،در این نشست فرماندار، معاونین، بخشدار، ریاست ادارات آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، بنیاد شهید، شهردار و اعضای شورای شهر و برخی دیگر از مدیران شهرستان در جمع هنرمندان و اساتید و پیشکسوتان حضور داشتند.

در این نشست فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام به تاثیر گزاری فرهنگ و هنر فاخر و متعالی در توسعه همه جانبه هر جامعه ای اشاره کرد و گفت: این فرهنگ و هنر غنی و با سابقه شهرستان است که به این منطقه اعتبار بخشیده است.

وی تاکید کرد: هنرمندان از شریف ترین اقشار جامعه هستند که در توسعه و رشد فرهنگی و اعتلای همه جانبه جایگاه شهرستان نقش موثری دارند.

رستمی فرماندار تربت جام در ادامه این دیدار با تقدیر و تشکر از زحمات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام و هنرمندان در برپایی این جلسه گفت: این نشست ها در تعامل بین دستگاه ها و حل برخی مشکلات و تسریع در روند رشد و توسعه، موثر و مهم هستند.

رستمی در ادامه علاقمندی خود را به فرهنگ و هنر به ویژه هنرمندان را بیش از همه حوزه های دیگر اعلام کرد و خاطر نشان کرد: قشر هنرمند از زحمتکش ترین قشر های جامعه هستند که کمترین درآمد را کسب می کنند و باید با این تعاملات برنامه های خوب و منصفانه ای را ببندیم تا حق و حقوق آنها ضایع نشود.

در ادامه نشست، پرسش و پاسخ مسئولان شهرستان با هنرمندان برگزار شد و مدیران به سوالات هنرمندان پاسخ دادند که برکات و ثمراتی را برای رفع مشکلات هنرمندان در پی داشت.

در این پرسش و پاسخ ، فرماندار ، شهردار و شورای اسلامی شهر ، آموزش و پرورش جهت انجام برخی امور فرهنگی و هنری مساعدتهای ویژه ای نمودند و قرار شد از این به بعد تعاملات فرهنگی و هنری ادارات و نهادها با هنرمندان و بخصوص در شهرداری و آموزش و پرورش بیشتر از قبل اتفاق بیفتد و هنرمندان و آثار هنریشان مورد حمایت بیشتر قرار گیرند.

در این محفل هنری برخی هنرمندان با اجرای موسیقی محلی و سنتی، بازیهای آئینی و شعر خوانی حاضرین و مسئولین را به وجه آوردند و یک فضای هنری و جذابی را به وجود آمد که مورد استقبال و تشویق مسئولین و هنرمدان قرار گرفت.

 فاروق کیانی، هنرمند عرصه بین المللی بازیهای آئینی تربت جام که اخیرا به درجه یک هنری نائل شده ،  در پایان مراسم بنا به درخواست هنرمندان به معرفی هنر کهن و غنی آئینی شهرستان پرداخت و از بازیها و اجراهای خود در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و برخی از مقام های بین المللی و کشوری ای که کسب نموده بود را برشمرد.

عثمان محرمی در حضور استاد کیانی به اجرای بازی آئینی "مشق پلتان پیاده" با همراهی سرنا و دهل اساتید برجسته شهرستان پرداخت و توسط استاد کیانی فلسفه و پیشینه این بازی برای حاضرین تشریح شد.

این نشست در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری و ایجاد همدلی بیشتر بین مسئولین و هنرمندان این نشست توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام و انجمنهای فرهنگی و هنری برگزار گردید و به مسایل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان و ایجاد تعاملات کاری بین دستگاه های فرهنگی هنری و حمایت از هنرمندان پرداخته شد.

۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید