اخبار

برگزاری همایش بزرگداشت فضل بن شاذان آذر 94 در نیشابور

برگزاری همایش بزرگداشت فضل بن شاذان آذر 94 در نیشابور
با تصویب شورای فرهنگ عمومی نیشابور همایش بزرگداشت فضل بن شاذان 26 و 27 آذر 94 همزمان با روز حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،غلامحسین مظفری معاون استاندار و فرماندارویژه نیشابور در این خصوص اظهار کرد:  برگزاری همایش بزرگداشت فضل بن شاذان باید کیفیت خوب و همراه با مباحث علمی و مقالاتی خوب و در شأن باشد تا بتوانیم فضای مناسبی در برگزاری همایش فضل بن شاذان داشته باشیم.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی نیشابور گفت: بایدحداقل ها را مشخص نمائیم  و کار سطح بندی گردد و مشخص شود سطح کار کجاست  و این سطح چه حدی دارد  .  هیچ محدودیتی نمی تواند مانع برگزاری آن شود و موضوعات کلی مانند تاریخ ، اعضای ستاد و محورها و زمان شروع فراخوان بزودی مشخص خواهدشد .

 وی خاطرنشان کرد:دانشگاه ها از بودجه فرهنگی استفاده کنند و هر ماه که جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار می گردد گزارش کار در جلسه مطرح گردد.

عباس کرخی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  نیشابورنیز عنوان کرد: در المان هایی که در خصوص نیشابور مطرح می گردد مانند خیام و عطار این را مصوب کنیم که یکی از المان های برجسته نماد فضل بن شاذان باشد و در طراحی های شهری استفاده گردد و با توجه به صحبت های جلسه قبلی در خصوص مکان رویداد نامه ای با امضای فرماندار و امام جمعه تنظیم شده است که به بنیاد پژوهش های آستان قدس فرستاده شود و در فاز اول به صورت یک گل فرش در کنار جاده حرم تا حرم طراحی شود و در فاز دوم باغ ایرانی ایجاد گردد .

دبیر شورای فرهنگ عمومی نیشابور در خصوص دیگر مصوبات این شورا اظهارکرد: مقرر گردید روز پنج شنبه 26 آذر94 صبح و بعد از ظهر مراسم افتتاحیه و علمی همایش بزرگداشت فضل بن شاذان برگزار گردد و شب در جوار آرامگاه فضل بن شاذان مراسم پر فیض دعای کمیل با پخش زنده از صدا و سیما برگزار گرددو در روز جمعه 27 آذر ماه نماز جمعه در آرامگاه فضل بن شاذان برگزار گرددو در برگزاری همایش از مجموعه های مردمی و مذهبی استفاده شود.

کرخی همچنین به مصوبات شورای فرهنگ عمومی نیشابور در خصوص  دهم تیر 94سالروز ورود امام رضا «ع» به نیشابور اشاره کردوافزود: در نهم تیر 94 همایش علمی در محل امامزاده گان محمدمحروق وابراهیم «ع با همکاری اوقاف، بسیج ، اصناف، دانشگاه ها  ، حوزه علمیه و آستان قدس برگزار می گرددو در 8 نقطه شهر در مساجد و هیات های مذهبی که به نام آقا امام رضا (ع) مزین می باشد جشن برگزار می شود در دهم تیر94 صدای نقارخانه و صلوات خاصه در ساعت 9 صبح و 5 عصر در فضای  خیابان ها و ادارات پخش شود.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  نیشابور تصریح کرد: حرکت کاروان نمادین ساعت 7 بعد از ظهردهم تیر 94 از محل میدان امام «ره» به سمت مسجد جامع انجام می گرددو پیشنهادشد نماز جمعه 12 تیر94 در مکان امامزاده گان محمدمحروق وابراهیم «ع» با هماهنگی ستاد نماز جمعه و آمادگی اوقاف وامور خیریه انجام گرددو با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نماد حدیث سلسله الذهب در میدان امام رضا (ع) اجرا گردد .

 

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید