اخبار

تاکید بر هم افزایی مراکز فرهنگی دیجیتال در استان خراسان رضوی

تاکید بر هم افزایی مراکز فرهنگی دیجیتال در استان خراسان رضوی
اولین جلسه هماهنگی مدیران مراکز فرهنگی دیجیتال استان خراسان رضوی با حضور مهدی افراسیابی مدیر شبکه ملی فرهنگ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مهدی افراسیابی در این جلسه بر کار شبکه ای در مراکز فرهنگ دیجیتال استان تاکید کرد و با بیان اینکه هدف غایی ما این است که هرکس به دنبال محصول دیجیتال بود بتواند از شبکه ملی فرهنگ تهیه کند، اظهار داشت:در این راستا تمهیدات لازم برای ارائه کتاب، نرم افزارها، اپلیکیشن ها در سایت ها و درگاه های مختلف را فراهم کرده ایم.

افراسیابی به آغاز شبکه مویرگی توزیع نرم افزارها و CD های تولیدی در کشور اشاره کرد و گفت: این شبکه با 350 مرکز توزیع در خانه های دیجیتال می تواند نقش مهمی در انتشار محتوای آماده شده در سطح کشور دارد.

در ادامه این جلسه محمد کاظم دبیری، معاون طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان بر هم افزایی مراکز فرهنگی دیجیتال در استان تاکید کرد.

دبیری گفت: با توجه به تکمیل بانک اطلاعات فعالان عرصه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در آینده نزدیک کارگروه ها با حضور علاقه مندان شکل خواهد گرفت.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از ماموریتهای خانه های دیجیتال افزایش سواد رسانه های جامعه و ارتقاء فرهنگ مصرف رسانه ای و دیجیتالی در جامعه می باشد و همچنین شناسایی و رشد استعداد ها و معرفی توانمندی ها در این حوزه می باشد.

تشکیل کارگروه های محتوایی دیجیتال، رسانه های دیجیتال (برخط) اقتصاد فناوری اطلاعات، فنی (نرم افزار و سخت افزار) و آموزش و تحقیق و توسعه ذیل شورای راهبردی فناوری اطلاعات در رسانه های دیجیتال از دیگر محورهایی بود که دراین جلسه مطرح شد.

 همچنین در این جلسه مدیران مراکز فرهنگ دیجیتال استان به بیان دغدغه ها و مشکلات و پیشنهادهای خود را پرداختند.

 

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید