اخبار

رییس مرکز توسعه رسانه های دیجیتال: میزان حضور در فضای مجازی با حضور در فضاهای غیر مجازی برابری می کند

رییس مرکز توسعه رسانه های دیجیتال: میزان حضور در فضای مجازی با حضور در فضاهای غیر مجازی برابری می کند
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید از همه ظرفیتها برای ارتقای فرهنگ و سواد دیجیتالی در فضای مجازی کشور بهره گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید مرتضی موسویان در همایش هم اندیشی فعالان فناوری اطلاعات و مراسم آغاز به کار مجتمع فرهنگ دیجیتال و شورای فعالان فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی افزود: با توجه به رشد روز افزون فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات در بین مردم و جامعه مسوولان و دست اندرکاران ذیربط باید توجه بیشتری به آموزش در این زمینه داشته باشند.

وی اظهار کرد: هم اکنون میزان حضور مردم کشورهای توسعه یافته در فضای مجازی با حضور در فضاهای غیر مجازی برابری می کند و در سال 2020 حدود 85 درصد مردم دنیا زیرپوشش این شبکه ها قرار می گیرند و از خدمات آنها استفاده می کنند.

وی ادامه داد: از چند سال گذشته جامعه اطلاعاتی به جامعه شبکه ای تبدیل شده و فضای مجازی بخش غالب این فضا را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: با توجه به توسعه روزافزون فضای مجازی در آینده نزدیک به تدریج همه وسائل و ابزار دارای هوش مصنوعی و کنترل از طریق فضای مجازی می شوند.

به گفته وی با توجه به توسعه فناوری و استفاده از تلفن های همراه هوشمند آحاد مردم بیشتر از نخبگان از این سیستم بهره می گیرند و باید برای آسان سازی بهره گیری مخاطبان از آن تلاش کرد.

مدیر شبکه ملی فرهنگ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیز گفت: توسعه و کاربری فناوری های اطلاعات و ارتقای سواد دیجیتال و ایجاد اشتغال در این عرصه مورد توجه خاص قرار دارد.

مهدی افراسیابی افزود: هزینه برای ایجاد اشتغال در فضای مجازی به مراتب کمتر و تاثیر گذاری فعالیتهای آن بیشتر از فضای غیر مجازی است.

وی گفت: 350 خانه فرهنگ دیجیتال در کشور به صورت یکپارچه زیرپوشش این شبکه ملی قرار دارد.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید