اخبار

محصولات فاخر در عرصه دیجیتال توسط شهروندان تولید شده است

محصولات فاخر در عرصه دیجیتال توسط شهروندان تولید شده است
معاون طرح و برنامه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برای سال ۲۰۱۷ که مشهد میزبان ۵۱ نفر از سران کشورهای جهان اسلام است، باید بحث فناوری اطلاعات مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمدکاظم دبیری، معاون طرح و برنامه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در همایش هم‌اندیشی افق رسانه‌های دیجیتال بر پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سالن فرهنگسرای رسانه مشهد، با بیان این که فعالان بسیاری در عرصه‌های دیجیتال و فناوری‌های اطلاعات در خراسان جود دارد، عنوان کرد: شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فرهنگی و فعال در حوزه IT از جمله فعالان دیجیتال در خراسان رضوی هستند.

وی با بیان اینکه دغدغه ما تکنولوژی و استفاده درست آن در آینده‌ است، ادامه داد: سرعت، مسئله اصلی ما به شمار می رود، ضمن اینکه تعیین حدود مشارکت نخبگان امری ضروری است که از طریق شبکه ملی فرهنگ می‌توانیم از ظرفیت‌های آن آگاهی پیدا کنیم.

دبیری با اشاره به کارگروه‌های فعال در عرصه دیجتال، بیان کرد: کارگروه آموزش، تحقیق، توسعه، اقتصاد و فناوری اطلاعات فعال هستند و در زمینه دیجتال و رسانه فعالیت خوبی دارند.

وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر در عرصه فناوری اطلاعات اتفاقات خوبی رقم ‌خورده است، افزود: محصولات فاخر و دارای ارزش هنری در عرصه دیجیتال توسط خود شهروندان مشهدی تولید شده است که نیاز به حمایت و تقویت دارد که در این راستا مشارکت بخش خصوصی از این مراکز از جمله این حمایت‌ها است.

معاون طرح و برنامه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهمی که در جهت حمایت از مراکز عرصه دیجتال سطح استان در حال انجام است، تأسیس بانک‌های اطلاعات فعالان رسانه‌های دیجیتال است.

وی ابراز کرد: با ایجاد این بانک، اطلاعات جامعی از فعالان عرصه رسانه‌های دیجتال به دست می‌آوریم که می‌توانیم پس از آن برای این رسانه‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم تا علاوه بر فعالیت‌های گذشته، کار مضاعفی که برای سال 94 پیش‌بینی شده است را به انجام برسانیم.

دبیری ادامه داد: طبق مصوبه‌ آیسسکو، هر سال از میان کشورهای عربی، آسیایی و آفریقایی یک شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی می شود که مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 عنوان شده است.

معاون طرح و برنامه‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: طبق مصوباتی که در شورای استانی به تصویب رسیده، چهار فصل مأموریت برای پایتخت فرهنگی جهان اسلام از سوی آیسسکو تعیین شده که یکی از مأموریت‌های آن فناوری اطلاعات است.

وی با بیان اینکه برای سال 2017 که مشهد میزبان 51 نفر از سران کشورهای جهان اسلام است، باید بحث فناوری اطلاعات مورد توجه قرار گیرد، گفت: IT یکی از حوزه‌های توانمند در جهان اسلام است کهباید با مشارکت و برنامه‌ریزی بتوانیم در حوزه فناوری دیجیتال اتفاقات خوبی برای حضور در این اجلاسیه را رقم بزنیم.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید