اخبار

سه مجتمع دیجیتال در مشهد راه اندازی شد

سه مجتمع دیجیتال در مشهد راه اندازی شد
همزمان با برگزاری همایش هم‌اندیشی افق رسانه‌های دیجیتال در پایتخت فرهنگی جهان اسلام مجتمع دیجیتال امام رضا(ع) در مشهد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در همایش هم‌اندیشی افق رسانه‌های دیجیتال در پایتخت فرهنگی جهان اسلام با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسوولین در فرهنگسرای رسانه برگزار شد، مجوزه سه مجتمع دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات پارمیس و مرکز فناوری دیجیتال قائم(عج) و دیجیتال همتا رسانه افتتاح شد.

همچنین در این همایش از نرم‌افزار«واقعیت افزوده قرآن» رونمایی شد، بر اساس این گزارش این نرم‌افزار، قابلیت‌های فروانی دارد که طی برنامه نویسی صورت گرفته، قابلیت قرائت، معنی و تفسیر قرآن برای این نرم‌افزار طراحی شده است.

برای استفاده از این نرم افزار تنها کافی است دوربین نرم افزار هوشمند خود که می تواند گوشی یا تبلت باشد را بر روی صفحه قرآن قرار داد، با لمس صفحه نمایش برای نخستین بار قرائت، با لمس دوباره آن معنی و با لمس صفحه نمایش برای سومین بار تفسیر قرآن را می‌شنویم.

این نرم افزار قابلیت های دیگری نیز دارد و می تواند از آن برای بحث پزشکی معماری و تمام چیزهایی که نیازمند سه بعدی شدن دارد استفاده کرد.

در این همایش از چند طرح رایانه ای شامل طرح تابستان دیجیتالی، روبات هوشمند آرکان و خبر رسان در شبکه اجتماعی تلگرام بسته نرم افزاری مدیریت سایت و سی.ام.اس خبری، سامانه اطلاع رسانی شهر مشهد با عنوان 'امروز در شهر' رونمایی شد.

علاقه مندان برای استفاده از خدمات این طرحهای دیجیتالی و نرم افزاری می توانند به سایت www.kh-digital.ir مراجعه کنند.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید