اخبار

مردم مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشند

مردم مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشند
در سطح شهرستان نیشابوربرخی مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری دیده شده که هیچ کدام مجوز نداشته و باید خانواده ها مراقب این اماکن باشند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،عباس کرخی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور  در این خصوص اظهار کرد : متاسفانه در سطح شهر نیشابور و برخی از بخشهای تابعه شهرستان مراکزی به صورت غیر مجاز در طول سال به خصوص ایام  تعطیلی تابستان واوقات فراغت  کودکان،نوجوانان و جوانان شروع به آموزش رشته های فرهنگی هنری در زمینه های قرآن ، خوشنویسی ، نقاشی و ... نموده اند که به هیچ عنوان تحت نظر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش ، سازمان تبلیغات اسلامی ، نیروی مقاومت بسیج،کانون پرورش فکری کودکان، سازمان فنی وحرفه ای ، مراکز آموزش عالی  و دیگر مراکز رسمی  کشور نمی باشند و باید خانواده ها مراقب فرزندان خویش باشند که در این مراکز ثبت نام نکنند .

وی گفت : تنها مراکز انجمن های فرهنگی،ادبی و هنری ، کانونهای فرهنگی هنری مساجد ، آموزشگاه های آزاد هنری ،سینمایی وگریم ، تربیت مدرس قرآن کریم، موسسات فرهنگی وهنری  وموسسات قرآن وعترت که دارای مجوز و تحت نظارت  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند که می توانند با اساتید مجرب طبق ضوابط قانونی نسبت به آموزش افراد اقدام نمایند . 

کرخی خاطر نشان  کرد : برخی از این مراکز شناسایی و از فعالیت شان جلو گیری  به عمل آمده است  لیکن هنوز هم برخی به صورت خانگی و ارائه اطلاعیه و تلفن به صورت غیر قانونی نسبت به این امر اقدام می کنند که علاوه بر آموزشهای غیر مجاز ممکن است معضلات دیگری را نیز در پی داشته باشد .

وی یادآور شد: ما از همه کودکان، نو جوانان ، جوانان و خانواده ها خواستار همکاری هستیم و چنانچه با چنین مواردی روبرو گردیدند که افراد سودجو نسبت به آموزشهای غیر مجاز اقدام می نمایند مراتب را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور و یا اماکن نیروی انتظامی گزارش دهند .

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور  تصریح کرد : همچنین جهت اطلاع دقیق از پایگاههای اوقات فراغت سطح شهر می توانند با دبیرخانه ستاد اوقات فراغت شهرستان نیشابور تماس گرفته و اطلاع  حاصل نمایند .

 

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید