اخبار

مکانی که امام رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را بیان نمودند جانمایی می شود

مکانی که امام  رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را بیان نمودند جانمایی می شود
مکانی که امام رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را بیان نمودند مشخص شده و به عنوان مکان رویداد بزرگ تاریخ شیعه استفاده شود و سعی شود این مکان به یکی از جاذبه های مذهبی و ملی تبدیل گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، غلامحسین مظفری معاون استاندار، فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار کرد: سالروز ورود امام رضا (ع) به نیشابور یک فرصت استثنایی و تاریخی برای نیشابور است و به عنوان رویداد مذهبی و فرهنگی در نیشابور جا افتاده است و ما باید آن قدر قوی، محکم و جدی این مراسم را برگزار نماییم که همه به سمت ما بیایند.

وی گفت: عاشورا با این مراسم فرقی نمی کند در آنجا عزدارای می شود و در این مراسم جشن برگزار می شود و باید تمام هیات ها در این مراسم شرکت کنند و نکته دیگر اینکه ما نباید صرف عنوان یک مراسم عبور کنیم و اینکه حضرت امام رضا(ع) نیشابور را برای نقل حدیث انتخاب نمودند توجه ویژه ای نماییم.

حجت الاسلام اسماعیل مقری موذن امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان  نیز خاطرنشان کرد: برای اینکه این مراسم با شکوه تر باشد و بی عیب و نقص تر در حوزه علمیه نیز جلساتی برگزار گردد و در مورد مکان رویداد باید بررسی ها و تحقیقات بیشتر با همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی انجام پذیرد.

عباس کرخی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابور نیز در این جلسه عنوان کرد: محور اول برنامه ما در سالروز ورود امام رضا (ع) به نیشابور  این است که در صورت امکان، مکانی که امام رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را بیان نموده اند مشخص کرده و به عنوان مکان رویداد بزرگ تاریخ شیعه استفاده شود و سعی شود این مکان به یکی از جاذبه های مذهبی و ملی تبدیل گردد و محور دوم اینکه  هشت مکان  را به اسم امام هشتم در هشت نقطه مانند مسجد جامع، بی بی شطیطه، امامزاده محمد محروق (ع) و... جانمایی شود و در این هشت نقطه جشن برگزار گردد.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد سه نفر از محققین در خصوص زمان، مکان، مسیر و... دعوت به عمل آید و همایش علمی برگزار گردد و حرکت نمادین را با حضور گسترده تر و به شکل مناسب تری برگزار گردد و در شب دهم تیرماه همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) بعد از افطار مراسمی برگزار گردد و از هنرمندان و مداحان مشهور کشور دعوت به عمل آید و نسبت به برگزاری لیگ ورزشی در این ایام اقدام گردد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید