اخبار

رییس ارشاد تربت جام: شاخص ترین چهره های مفاخر تربت جام از حوزه فرهنگ و هنر است

رییس ارشاد تربت جام: شاخص ترین چهره های مفاخر تربت جام از حوزه فرهنگ و هنر است
نشست صمیمی هنرمندان و غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این نیشت همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام، مدیریت آموزش و پرورش، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، رئیس هلال احمر، پیشکسوتان و هنرمندان این شهرستان در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری ولایت تربت جام برگزار شد. 

در ابتدای این نشست بعد از پخش کلیپ فعالیت های چند ماهه این اداره،  فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام به برخی فعالیت های انجام شده در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان پرداخت و گفت: شاخص ترین چهره های مفاخر و ماندگار شهرستان تربت جام از حوزه فرهنگ و هنر می باشد و هنرمندان ما در سطح بین المللی مطرح می باشد.

وی به کمبودها و نبود امکانات کافی برای فعالیت هنرمندان اشاره کرد و تاکید داشت: توقع ما و هنرمندان از مجموعه دولت و منتخب مان در خانه ملت ایجاد بستر ها و زیرساخت های فرهنگی و هنری است و باید یک سری کارهای زیر بنایی انجام شود.

فیاض با یاد کردن از اساتید بزرگ منطقه و ظرفیت های موجود فرهنگی و هنری شهرستان خاطرنشان کرد: اگر ما از جوانان و نوجوانان شهرستان غافل شویم و برای انها برنامه نداشته باشیم مطمئن باشید که برایشان برنامه می ریزند و دیگر از آن ما نیستند و این نوجوانان و جوانان می خواهند آینده مملکت را بسازند.

در ادامه این نشست غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستانهای تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی به عدم توجه دولت و قانون گزار به حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: متاسفانه حوزه هنر و فرهنگ کمتر دیده شده اند و در صورتی که باید در راس امور قرار گیرد و وزاتخانه مربوطه بودجه و سرانه کافی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تربت جام با توجه به پیشینه غنی فرهنگی و هنری و ظرفیت بالای جوانان و نوجوانان جای کار زیادی دارد و باید به مطالبات برحق انان رسیدگی شود.

در ادامه این جلسه برخی از هنرمندان به صورت کتبی و برخی به صورت حضوری مشکلات و موانع موجود را عنوان کردند که منتخب آنان در مجلس مجلس شورای اسلامی به آنان پاسخ داد.

درپایان هنرمندان این اداره اجرای زنده موسیقی محلی با موضوع نیمه شعبان را برای حاضرین و مدعوین داشتند که مورد استقبال و تشویق قرار گرفتند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید