اخبار

شکوفه های منتظر نیشابوری انتظاررا به تصویر می کشند

شکوفه های منتظر نیشابوری انتظاررا به تصویر می کشند
هفتمین دوره مسابقه بزرگ نقاشی کودکان «شکوفه های منتظر» با موضوع امام زمان «عج» و انتظارهمزمان با نیمه شعبان در مهدیه نیشابور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، غلامرضا سلامتی عضو هیات امنای مهدیه نیشابور و مدیر اجرایی برگزاری این مسابقه اظهارکرد: در آستانه ولادت امام زمان(عج) هفتمین دوره مسابقه بزرگ نقاشی کودکان با عنوان «شکوفه های منتظر» در مهدیه شهرستان نیشابور برگزار می شود.

وی افزود: برای هفتمین سال پیاپی کودکان و شکوفه های منتظر نیشابور در این مسابقه شرکت می کنند و این مسابقه از جنبه فرهنگی و آموزشی به لحاظ گستردگی و سطح کیفی در استان خراسان رضوی بی نظیر است.

سلامتی یادآورشد: موضوع این مسابقه امام خمینی «ره» چراغانی، اعیاد شعبانیه، موضوعات مذهبی، امام زمان(عج) و انتظار می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه کودکان در رده های سنی از 6 سال تا ۱۰ سال شرکت  می کنند که به تمام آنها بسته های فرهنگی شامل کتاب داستان مذهبی و وسایل نقاشی اهدا و در پایان مسابقه نیز با ارزیابی آثار به 1۵ نفر جوایزی ارزنده تقدیم می گردد.

این مقام مسئول بیان داشت: امسال همچنین برای دوازدهمین سال متوالی همایش ۱۴ میلیون صلوات نذر سلامتی آقا امام زمان «عج» برگزار گردیده و به 18نفر به قید قرعه جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

سلامتی بیان داشت: همچنین برای هفتمین سال از دو پیشکسوت مداح نیشابور که ندبه خوان حضرت حجت ارواحناه فداه بوده اند روز میلاد در مهدیه تجلیل خواهند کرد.

عضو هیات امنای مهدیه نیشابور عنوان داشت:مهدیه نیشابور همزمان با سالروز میلاد حضرت بقیه اله الاعظم ارواحناه فداه و بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) مراسم ویژه شبی با قرآن را با حضور قاریان مطرح استان و شهرستان برگزار می نماید.

سلامتی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مراسمات و همایش ها ارتباط برقرار کردن عموم مردم ولایت مدار نیشابور با موضوع مهدویت و انتظار و آشنایی بیشتر آنان با ولایت فقیه  رکن اصلی دوران غیبت حضرت مهدی (عج) می باشد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید