اخبار

باید از ابزارهای فرهنگی و هنری در ترویج نماز استفاده شود

باید از ابزارهای فرهنگی و هنری در ترویج نماز استفاده شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: باید از همه ابزارهای فرهنگی و هنری در امر ترویج فرهنگ نماز استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در جلسه شورای ترویج فرهنگ نماز این اداره کل افزود: در امر ترویج فرهنگ نماز باید از همه راهکارهای مستقیم و غیر مستقیم استفاده کنیم و در این میان ابزارهای هنری تاثیرگذارتر است.

وی اظهار داشت: در برگزاری جلسات و جشنواره ها و فعالیتهای فرهنگی و هنری باید دقت شود که با زمان نماز تداخل نداشته باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: نماز عالی ترین تجلی ذکر خدا و بازدارنده از زشتی ها و بدی هاست، در پرتو نماز انسان به آرامش روحی می رسد، هیچ عملی در نزد خداوند بهتر از نماز نیست پس باید هیچ یک از کارهای دنیا شما را از نماز اول وقت باز ندارد.

وی تجهیز نمازخانه های ادارات ارشاد، تعریف بخش ویژه در جشنواره ها با موضوع نماز، تقدیر از فعالان حوزه فرهنگ و هنر که در ترویج فرهنگ نماز فعالیتهای مناسبی داشتند، انجام فعالیتهای ترویجی تبلیغی در این حوزه را از برنامه های این اداره کل در سال 94 عنوان کرد و افزود: باید کلیه معاونتهای تخصصی این اداره کل در سال 94 توجه ویژه ای به امر ترویج فرهنگ نماز داشته باشند و این از اولویتهای این اداره کل است.

در این جلسه برنامه های اقامه نماز ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال 94 و دستور العمل اجرایی آن و رهنمودهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت و بر اجرایی شدن این برنامه ها تاکید گردید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی با موضوع نماز تاکید داشت و گفت: باید برنامه های ویژه آموزشی با موضوع نماز در طول سال ویژه کارکنان برگزار شود.

در این جلسه همچنین اعضای این شورا پیشنهادات و نظرات خود را در حوزه ترویج فرهنگ نماز ارائه کردند و مقرر شد جلسات این شورا به صورت منظم به ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیری مشاور مدیر کل در امر ترویج فرهنگ نماز برگزار شود.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید