اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فرصت‌های رسانه‌ای در خراسان رضوی بی‌نظیر است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فرصت‌های رسانه‌ای در خراسان رضوی بی‌نظیر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به تاثیرگذاری فراوان رسانه‌ها خراسان رضوی از فرصت رسانه‌ای بی نظیری برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در همایش ملی رسانه و گردشگری، این همایش را موضوعی مبتکرانه و به روز دانست و در ادامه اظهار کرد: فرصت‌های رسانه‌ای در خراسان رضوی بی‌نظیر است و امیدواریم این همایش به سلسله‌ای از اینگونه همایش‌ها تبدیل شده و به توسعه گردشگری با استفاده از پتانسیل‌های استان و با توجه به امر زیارت به عنوان مزیت اصلی خراسان رضوی کمک کند.

وی اضافه کرد: مباحث مطرح شده در این همایش باید ادامه یافته و برنامه‌ریزی‌های بلند مدت در این زمینه انجام شود.

مدیر کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این مطلب که باید نقاط کاربردی و اجرایی را به سیستم مدیریتی استان متصل کنیم، تصریح کرد: همه فرصت‌ها را باید از دالان زیارت و وجود مضجع شریف حضرت رضا(ع) عبور دهیم که این امر برنامه‌ریزی‌های متفکرانه‌ای را می‌طلبد.

سرابی ضمن ابراز امیدواری جهت محیا شدن مقدمات علمی جهت توسعه گردشگری گفت: ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی‌نظیر فرهنگی و هنری خراسان رضوی  همواره با غفلتی تاریخی روبرو بوده و در امر گردشگری نتوانسته‌ایم به درستی از آن‌ها بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: رسانه‌ها، شخصیت‌ها و فعالان این عرصه تاثیر بسزایی در امر گردشگری دارند این درحالی است که مشهد پایتخت فرهنگی و مذهبی کشور بوده و استفاده از فرصت‌های رسانه‌ای امری مطلوب خواهد بود.

مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به تاسیس شورای عالی سیاستگذاری مشهد2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام، عنوان کرد: معاونت برنامه ریزی، وزارت امور خارجه، استانداری خراسان رضوی و بسیاری از نهادهای ملی و دستگاه‌های مختلف در این شورا عضویت دارند.

وی افزود: دبیرخانه‌ای در شورای عالی سیاست‌گذاری مشهد 2017، پایتخت فرهنگی جهان اسلام فعال شده که در شورای فرهنگی استان خوراک مربوط به موضوعات سال 2017 در آن طراحی می‌کنیم.

سرابی اظهار کرد:51 کشور اسلامی در سال 2017 به مشهد آمده که این موضوع باید بتواند جهت توسعه گردشگری به فرصت تبدیل شود.

۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید