اخبار

تبلور ایثار و مقاومت در دلسروده های شاعران مشهدی

تبلور ایثار و مقاومت در دلسروده های شاعران مشهدی
به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی شب شعر " ایثار و مقاومت" در محل مجتمع فرهنگی و هنری مدرس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، به مناسبت اعیاد خجسته شعبانیه و میلاد با سعادت امام زین العابدین (ع) و تقارن این روز با سالروز آزاد سازی خرمشهر شب شعر " ایثار و مقاومت"  در محل مجتمع فرهنگی و هنری مدرس برگزار گردید.

یوسف امینی، معاون مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شب شعر ضمن گرامیداشت  یاد و خاطره دلاوران و حماسه سازان فتح خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر نقطه اوجی در افتخارات جنگ تحمیلی بود که با همت دلاورمردان و رزمندگان اسلام محقق شد.

وی اعلام کرد: هرچقدر از ایثار و مقاومت سربازان اسلام در جنگ تحمیلی صحبت شود باز هم کم است و هنرمندان و شاعران ما باید با الهام از این وقایع به ثبت این لحظه های تاریخی بپردازند.

در این مراسم که به همت انجمن ادبی شعر عماد و معاونت فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشهد برگزار گردید سیدهاشم رضازاده، سید مسلم موسوی، نوید اطاعتی، ابوالقاسم مصلحی، سهراب گل هاشم، اسماعیل فریدونی، جلیل فخرایی، رضا رضایی، روح ا.. موید، حسین موید، نیک، ناصری، معصومه خورشیدی، علوی نژاد و تعدادی دیگر از شعرای انقلابی، اشعار و سروده های خود را در مدح امام زین العابدین (ع) و فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی اشعاری را قرائت کردند.

۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید