اخبار

راه یابی شاعر نیشابوری به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره

راه یابی شاعر نیشابوری به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره
ملیحه سادات قاضی شاعر نیشابوری با رقابت با شاعران مطرح ملی به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره داستان و شعر جوان سوره کشور به میزبانی استان قزوین راه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عباس کرخی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نیشابور اظهار کرد: سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره در بخش های داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، شعر نو (نیمایی و آزاد)، شعر کلاسیک و ترانه و سرود با موضوع آزاد برگزار  گردید و جشنواره شعر و داستان جوان سوره فرصتی مناسب برای تبادل نظر و تجربه، آشنایی با چهره های شاخص ادبی، انگیزه آفرینی برای جوانان و استفاده از ظرفیت های موجود می باشد.

وی گفت: آثار ارسال شده توسط 476 جوان شاعر که دو هزار و 114 اثر در بخش ترانه و شعر ارایه کردندکه  تعداد شرکت کنندگان راه یافته به نیمه نهانی را 36 نفر زن و  48 نفر مرد  تشکیل داده و در بخش ترانه و سرود دو اثر، در بخش داستان کوتاه بزرگسال سه اثر، در بخش داستان کوتاه کودک یک اثر، شعر کلاسیک سه اثر، شعر کودک و نوجوان یک اثر و شعر آزاد دو اثر معرفی شده و از سوی سوره مهر منتشر خواهد شد.

کرخی خاطرنشان کرد: 84 نفر به مرحله نهایی راه یافته که به شعرخوانی و خوانش داستان پرداختند که ملیحه سادات قاضی شاعر نیشابوری نیز در شب اول در محفل شعر اردیبهشت مینو دری با حضور 40 تن از اساتید شعر و داستان به شعر خوانی پرداخت.

وی یادآورشد: از ملیحه سادات قاضی شاعر نیشابوری راه یافته مرحله نهایی جشنواره با اهدای لوح تقدیر ومبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی تجلیل گردید.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نیشابور تصریح کرد:سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره در بخش های داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، شعرنو(نیمایی و آزاد)، شعر کلاسیک، ترانه و سرود شامگاه  29 اردیبهشت 94 به میزبانی قزوین به کار خودپایان داد.

 

۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید