اخبار

تجلیل از مقالات برتر در نخستین کنفرانس فرهنگ، مدیریت و توسعه شهری در مشهد

تجلیل از مقالات برتر در نخستین کنفرانس فرهنگ، مدیریت و توسعه شهری در مشهد
نخستین کنفرانس بین المللی فرهنگ، مدیریت و توسعه شهری با اهداف بررسی شیوه های مهم مدیریت در توسعه پایدار، استفاده از فرهنگ بومی برای نیل به الگوهای توسعه و استفاده از تجارب سایر کشورها در این مسیر در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این کنفرانس محققان و اساتید رشته توسعه و مدیریت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران و ترکیه بحث و تبادل نظر کردند.

در این کنفرانس مدیر گروه اقتصاد دانشگاه بین المللی آتاتورک گفت: ایران و ترکیه ظرفیت ارتقای سطح مبادلات تجاری به 50 میلیارد دلار در سال را دارند.

پروفسور کریم کارابولو افزود: ایران و ترکیه هم اکنون 14 میلیارد دلار مبادله تجاری دارند که 10 میلیارد دلار آن صادرات ایران به ترکیه است.

در ادامه عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) هم در این همایش گفت: بررسی شیوه های مهم مدیریت در توسعه پایدار، استفاده از فرهنگ بومی برای نیل به الگوهای توسعه و استفاده از تجارب سایر کشورها از اهداف این همایش است.

پروفسور سعید خزاعی افزود : 900 مقاله از 22 کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که 22 مورد برای ارائه پذیرش شد.

مدیر مرکز آینده پژوهی دانشگاه تهران گفت: تفکرات بلندمدت و آینده نگرانه مهمترین مولفه توسعه زیرساختی کشور در بخشهای مختلف است.

پروفسور سعید خزاعی افزود: تصمیمها و تفکراتی که آینده نگرانه و بلندمدت باشند مبتنی بر موفقیت خواهند بود و بهتر در مسیر توسعه جهتدهی می شوند.

وی گفت: جامعه با سندروم مدیران فست فودی که در اسرع وقت به دنبال ارائه گزارش اقدامات خود هستند مواجه است لذا نیازمند تغییر در نظامهای یادگیری و هوش جمعی هستیم.

مدیر مرکز آینده پژوهی دانشگاه تهران افزود: تفکرات توسعه پایدارمحورانه باید رویکرد مهم مدیران و دست اندرکاران بخشهای گوناگون قرار گیرد.

وی ادامه داد: همواره فرزندان و سازمانها و جوامع خود را برای پیروزی تربیت می کنیم در صورتی که باید برای شکست نیز آموزش داده شوند تا آمادگی مقابله با شکستهای احتمالی را داشته باشند و با نگاهی آینده نگرانه برای موفقیت و جلوگیری از شکست برنامه ریزی نمایند.

رییس کنفرانس بین المللی مدیریت، فرهنگ و توسعه اقتصادی گفت: جامعه زمانی به موفقیت مطلوب دست می یابد که مبتنی بر خلاقیت بوده و از تفکرات خطی پرهیز کند.

وی افزود: هر تصمیم مدیریتی و زندگی ما بر تصمیمهای بعدی مان اثر مستقیم می گذارند و فردی که تاثیرات و واکنشهای محیطی را خوب درک کند بهتر می تواند تصمیم گیری کرده و برای موفقیت هوشمندانه خود برنامه ریزی صحیحی داشته باشد.

استاد دانشگاه تهران و محقق آینده پژوهی گفت: لذا لازمه موفقیت در آینده تصمیم گیری درست منطبق بر تفکر خلاقانه و هوشمندانه است.

وی افزود: یکی ازدلایل مهم وجود مشکلات در زمینه هایی مانند کمبود آب ناشی از تفکرات مدیریتی است.15 طرح در خصوص مسائل و مشکلات و بحرانهای کشور در زمینه های مختلف بخشهای مختلف دولتی و صنایع بزرگ توسط مرکز آینده پژوهی دانشگاه تهران در حال اجرا است.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تحقق هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی باید به توانمندی و ظرفیتهای واقعی مردم و کشورمان پی ببریم و از همه امکانات و فرصتها برای موفقیت در این عرصه بهره ببریم.

وی با اشاره به برپایی همایش بین المللی مدیریت، فرهنگ و توسعه اقتصادی در مشهد گفت: باید مهمترین نتیجه برگزاری این قبیل همایشها تبیین و بسترسازی اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اصل مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری و نسخه شفابخش اقتصاد در جامعه باشد.

در پایان این آیین همایش از مدیر گروه اقتصاد دانشگاه بین المللی آتاتورک ترکیه و همچنین شش نفر از ارائه دهندگان مقالات و پوسترهای برتر تجلیل شد.

 

۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید