اخبار

نگارخانه ها در رونق فعالیت های فرهنگی وهنری شهر نقش موثری دارند

نگارخانه ها در رونق فعالیت های فرهنگی وهنری شهر نقش موثری دارند
معاون مدیرکل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس گفت: نگارخانه ها در رونق فعالیت های فرهنگی و هنری شهر نقش تاثیرگذاری دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در اولین گردهمایی مدیران نگارخانه های مشهد مقدس معاون مدیرکل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس گفت: نگارخانه ها در رونق و رشد فعالیتهای فرهنگی بسیار موثر هستند.

یوسف امینی تصریح کرد: نگارخانه ها با وجودی که جزء مظلوم ترین مراکز ارائه خدمات فرهنگی و هنری هستند، اما در مشهد بسیار خوب، قانونمند و با تمام توان فعالیت می کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: نگارخانه ها در مشهد که شهری زیارتی و سیاحتی است باید رنگ و بوی رضوی داشته باشند و حداقل در طول سال یک یا دو نمایشگاه با موضوعات فرهنگ رضوی برگزار نمایند.

در ادامه سید حجت طباطبایی معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس گفت : این نشست با حضور بیش از 20 مدیر نگارخانه های وابسته به این اداره تشکیل شد.

وی در خصوص اهداف این نشست گفت: هدف از تشکیل این نشست هم اندیشی و تبادل آراء جهت پیشبرد اهداف عالیه هنری و فرهنگی در مشهد است.

در ادامه مدیران نگارخانه ها ضمن بیان مشکلات موجود بر سر راه به بیان دیدگاه های خود پرداختند که مهمترین آن، هماهنگی با آموزش و پرورش جهت همکاری با نگارخانه ها، مشخص شدن اهداف کلی هر نگارخانه و حوزه فعالیت آنها، تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان توسط نگارخانه ها، هماهنگی با صدا و سیما و جراید جهت انعکاس اخبار نگارخانه ها، هماهنگی با شهرداری جهت همکاری در زمینه تبلیغات شهری، تشکیل انجمن صنفی نگارخانه ها و برگزاری نمایشگاه سالیانه فعالیتهای نگارخانه ها عنوان کرد.

 

۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید