اخبار

لزوم اشاعه فرهنگ خراسان در بین کشورهای فارسی زبان منطقه

لزوم اشاعه فرهنگ خراسان در بین کشورهای فارسی زبان منطقه
استاندار خراسان رضوی گفت: استان با داشتن شعرا و نویسندگان بزرگ در ادبیات فارسی توان نقش آفرینی ویژه در اشاعه هنر در بین کشورهای فارسی زبان منطقه را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه اتاق گفت و گوی اصحاب فرهنگ و هنر که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به نزدیک شدن به سال ۲۰۱۷، عنوان کرد: برگزاری بزرگداشت هنرمندان بزرگ این خطه زمینه نهادینه شدن فرهنگ خراسان در سطح کشور و در بین کشورهای منطقه را بیش از گذشته فراهم می کند.

وی با اشاره به اتاق گفتگوی اصحاب فرهنگ و هنر افزود: یکی از محورهای مهمی که می تواند برای پایتخت فرهنگی جهان اسلام نقش آفرینی کند خروجی اینگونه جلساتی است که با اصحاب فرهنگ و هنر استان برگزار می شود.

وی ضمن تاکید بر توجه کارگروههای اتاق فرهنگ و هنر استان به مقوله مشهد ۲۰۱۷، پایتخت معنوی جهان اسلام، اظهار داشت: امیدوارم در نیمه اول سال جاری در خصوص این موضوع به یک سری جمع بندی دست بیابیم.

رشیدیان در ادامه در خصوص دغدغه ها و مشکلات هنرمندان استان که در  جلسه مطرح شد، افزود: آنچه از تشکیل اتاق فرهنگ و هنر ند نظر بود معجزه نبود بلکه قرار است مشکلات اهالی فرهنگ و هنر در این جلسات طرح و با کمک خودشان حل شود.

استاندار خراسان رضوی بر پیگیری گلایه ها و مشکلات مطرح شده از سوی اهالی فرهنگ و هنر تاکید و اضافه کرد: آنچه که به توسعه جامعه می انجامد حضور هنرمندان و فرهیختگان در کنار مدیران اجرایی برای پیگیری امور مختلف است.

رشیدیان ادامه داد: در قدم اول باید ظرفیت ها و توانمندی های موجود استان در حوزه فرهنگ و هنر را شناسایی کرده و از ظرفیت های بالقوه استان نهایت استفاده را داشته باشید و ابتدا کار را شروع کنید تا با همکاری ارگان های مربوط حمایت های لازم صورت گیرد نه اینکه با دیدن مشکلات از انجام کار خود صرف نظر کنید.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه فقر علمی به شدت مغفول مانده است،  عنوان کردیکی از بهزیستی های همین شهر طی یک سال حدود ۳۰ میلیارد تومان کمک از طریق وقف جمع آوری کرده، چرا نباید در زمینه علم و فرهنگ وقف داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان رضوی مهد فرهنگ و تمدن است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم نقش خود را نه تنها در ایران بلکه در عرصه جهان در حد شایسته ای ایفا کنیم.

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید