اخبار

اجرای گروه موسیقی به نفع بیماران خاص نیشابور

اجرای گروه موسیقی به نفع بیماران خاص نیشابور
موسیقی اصیل ایرانی توسط هنرمندان جوان موسیقی گروه رهاوی به نفع بیماران خاص نیشابور اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، غلامرضا سلامتی مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: کنسرت موسیقی اصیل ایرانی  توسط هنرمندان جوان موسیقی گروه رهاوی به نفع بیماران خاص نیشابوربا هدف فرهنگ سازی در راستای کمک به مقوله سلامت و بیماران خاص اجراکرد.

وی گفت: کنسرت اصیل موسیقی توسط هنرمندان جوان موسیقی  گروه رهاوی که محمد شمس‌آبادی آهنگساز و سرپرست گروه و نوازنده سه تار وکمانچه بود و سیاوش شاکری آواز را بر عهده داشت همچنین بشیر مسلمی، مهدی افشاری، آرمان نادری و با سنتور، تار و سه تار، دف و تنبک  این موسیقی را نواختند.

سلامتی افزود: رهاوی نام یکی از مقام‌های 12 گانه و یکی از گوشه‌های موسیقی اصیل ایرانی است که در آخر افشاری نواخته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در این مراسم تصنیف خزان وسماع، رنگ دشتی و رنگ اصول به یاد استاد مشکاتیان اجرا شد.

سلامتی عنوان داشت: همچنین تصنیف زندگی و مطربان از ساخته های محمد شمس آبادی و تصنیف یار بیگانه نواز اثر زنده یاداکبر محسنی اجراگردید.

مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: این برنامه با استقبال شهروندان همراه بود که از اجرای این برنامه موسیقی مبلغ یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان جمع آوری و برای درمان بیماران خاص به مدیریت بیمارستان 22بهمن نیشابور تحویل گردید.

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید