اخبار

تجلیل از 8 نفر بانوان فعال فرهنگی در جشنواره کوثر

تجلیل از 8 نفر بانوان فعال فرهنگی در جشنواره کوثر
پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری کوثر صبح امروز با تجلیل از بانوان برگزیده حوزه فرهنگ و هنر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) صبح امروز با حضور آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد و سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سالن سینمایی شهید اصغرزاده مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار و از بانوان فعال فرهنگی و قرآنی شهر مشهد تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی واعظ موسوی گفت: ایمان بدون صبر معنا ندارد و تنها لاشه‌ای از ایمان حقیقی است.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: برای اینکه زندگی موفقی داشته باشیم نیازمند صبر هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در نسل جدید صبر نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است و ما شاهد آن هستیم که صبر آنگونه که باید و شاید در زندگی‌های امروز وجود ندارد و به همین دلیل ما شاهد شکست در زندگی‌های مشترک و آمار بالای طلاق هستیم.

واعظ موسوی تصریح کرد: حتی در جاهایی که طلاق ظاهری صورت نمی‌گیرد شاهد طلاق عاطفی هستیم که این مساله بسیار نگران کننده است و به ما نشان می‌دهد که بسیاری از ما خوب زندگی نمی‌کنیم.

این استاد حوزه ودانشگاه افزود: طبق آخرین آماری که من دارم به ازای هر 2.9 ازدواج در شهر مشهد یک طلاق روی می‌دهد که این آمار فاجعه‌بار است.

وی گفت: با توجه به این آمار ما بایستی از خودمان بپرسیم که چه کرده‌ایم که دچار چنین وضعیتی شده‌‌ایم و چنین آسیب‌هایی در جامعه ما به وجود آمده است.

واعظ موسوی عنوان کرد: یکی از صفات خوبی که در خصوص زنان مورد تاکید اسلام است صفت فروتنی در برابر شوهر است که اسلام از آن تحت عنوان تمکین یاد می‌کند.

این استاد حوزه ودانشگاه خاطرنشان کرد: اسلام از زن می‌خواهد که نسبت به مرد تمکین کند ولی متاسفانه ما شاهد این هستیم که امروزه تمکین صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل مردها نیز مسئولیت‌پذیر نیستند و از همسرانشان حمایت نمی‌کنند.

وی گفت: کم شدن حمایت از جانب مردان یک آسیب بزرگ است که زندگی مشترک را تهدید می‌کند و این امر تا هنگامی که موضوع تمکین حل نشود درست نخواهد شد.

واعظ موسوی تصریح کرد: متاسفانه حتی مذهبیون ما در زمینه تمکین مشکل دارند حال آنکه پیامبر گرامی اسلام که اولی بالتصرف هستند نیز در جا‌هایی که زنان اجازه شوهرانشان را نداشتند تصرف نمی‌کردند و ورود نداشتند که این موضوع نشان دهنده عمق اهمیت تمکین به شوهر از دیدگاه اسلام است.

در این مراسم از 8 تن از بانوان فعال فرهنگی در شهر مشهد نرگس قدوسی، محبوبه مشهدی، مرضیه حکیمی، حمیده ظهوریان، زهرا موسوی، فریده سلطانی، اعظم سادات برغمدی، معصومه صاحب جمعی تجلیل به عمل آمد.

همچنین از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی استان از دو نفر خانم کتابدار برگزیده مریم دولتی و اسماعیلی تقدیر به عمل آمد.

 

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید