اخبار

برگزاری سیزدهمین دوره مسابقه بزرگ ادبی «تا سیمرغ»

برگزاری سیزدهمین دوره مسابقه بزرگ ادبی «تا سیمرغ»
سیزدهمین دوره مسابقه بزرگ ادبی روز ملی عطار با عنوان «تا سیمرغ» توسط آموزش و پرورش نیشابور در بین کلیه دانش آموزان دوره متوسطه این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر سید جواد قوامی نژاد معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور و عضو ستاد بزرگداشت روزملی عطار نیشابوری با اعلام این خبر اظهار کرد: روز 25 فروردین به نام شیخ فریدالدین عطار نیشابوری در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است که مدیریت آموزش و پرورش نیشابور برای سیزدهمین سال پیاپی همزمان با 25 فروردین سالروز ملی بزرگداشت عطار نیشابوری مسابقه بزرگ ادبی روز ملی عطار با عنوان «تا سیمرغ» را با هدف اهمیت دادن به جایگاه شعر و ادب و فرهنگ و هنر توسط آموزش و پرورش نیشابور برگزار می کند.

وی گفت:ما در پی آن هستیم که به جایگاه رفیع هنر شعر و ادب اهمیت بدهیم و از این هنر خدادادی در راستای رسیدن به اهداف عالی انسانی و فرهنگی استفاده کنیم.

قوامی نژاد خاطرنشان کرد: وقتی مقام معظم رهبری به فرهنگ اهمیت داده و شعر را "ثروت ملی" می داند؛ اشاره به این است که این ثروت عظیم و سرمایه ملی، پشتوانه تاریخی و فرهنگی ماست و باید از آن محافظت شده و در راستای اعتلای آن اقداماتی انجام داد و شعر اولین و والاترین هنر ایرانی است که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران دارد و در میان همه ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد.

وی یادآورشد: این مسابقات در دوره دوم متوسطه در چهار پایه اول، دوم، سوم و چهارم در دبیرستان های نمونه محبوبه محبی ویژه خواهران و دبیرستان شاهد ابوذر ویژه برادران با حضور 400 نفر برگزار شد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور تصریح کرد: همچنین از برگزیدگان مسابقه بزرگ ادبی روز ملی عطار با عنوان «تا سیمرغ» که توسط آموزش و پرورش نیشابور در بین کلیه دانش آموزان دوره دوم متوسطه این شهرستان برگزار گردیده در 25 فروردین سالروز ملی عطار نیشابوری با حضور مسوولین تجلیل خواهد شد.

 

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید