اخبار

درخشش هنرمندان عکاس مشهدی در جشنواره طنز و هزلیات بلغارستان

درخشش هنرمندان عکاس مشهدی در جشنواره طنز و هزلیات بلغارستان
بیست و دومین جشنواره بین المللی طنز و هزلیات بلغارستان 2015 با موضوع طنز در حالی برگزار شد که هنرمندان مشهدی در بخش عکس بین کشورهای شرکت کننده خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، بیست و دومین جشنواره بین المللی طنز و هزلیات بلغارستان 2015 با موضوع  طنز در بخش های عکس، کاریکاتور، نقاشی، مجسمه سازی، پوستر و طراحی گرافیک، در حالی برگزار گردید که هنرمندان مشهدی در بخش عکس بین کشورهای شرکت کننده خوش درخشیدند.

از بین 21 کشور شرکت کننده از کل آثار راه یافته در بخش عکس به تعداد 113 اثر، هنرمندان عکاس ایران و روسیه به صورت مشترک مقام دوم آثار راه یافته را با تعداد 34 اثر راه یافته به نمایشگاه از آن خود کردند. در این بین بلغارستان با تعداد 24 اثر در جایگاه سوم قرار دارد. 23 هنرمند بخش عکس شامل احمد حسین پور، مجتبی حسن پور، رضا جلالی، علی کریمی رستگار، علی محمد زاده، امیر رضا فخری، عمار رحمانی، ریحانه محمد علی کرد، سید علی سیدی، داود یار حمیدی، فهیمه سادات حسینی زهرایی، فرامرز عامل بردبار، مرتضی لطفی، قدیر وقاری، مهدی وقاری، حمید هراسی، کلثوم ریاحی، مهدی عقیقی، مهدی زابل عباسی، مجید بندار مقدم، معصومه کریمی و محمد علیزاده عربی می باشند که آثارشان زینت بخش 22 نمایشگاه طنز و هزلیات بلغارستان در شهر گابروو خواهد بود.

در بخش کاریکاتور دو نماینده از ایران با 3 اثر به نام های حسین وقاری شورچه و سید علی میرزایی و در بخش پوستر تنها نماینده ایران لادن رضایی با 2 اثر و در بخش طراحی گرافیک یک اثر از آذین رضایی شایسته حضور در نمایشگاه شناخته شدند.

این مسابقه بین المللی تحت نظر و حمایت شهرداری گابروو، وزارت فرهنگ بلغارستان و وزارت بهداشت بلغارستان و توسط خانه طنز گابروو بلغارستان برگزار می شود.

شایان ذکر است بیشترین آثار پذیرفته شده در بخش عکس مربوط به هنرمندان عکاس مشهدی می باشد.

گفتنی ست آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار راه یافته و اهدا جوایز برندگان بخش های مختلف در 16 می 2015 میلادی در خانه طنز و هزلیات گابروو – بلغارستان خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر علاقمندان می توانند به آدرس اینترنتی www.humorhouse.bg مراجعه نمایند.

 

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید