اخبار

شاعران نیشابوری برگزیدگان همایش ملی یاس مهربان

شاعران نیشابوری برگزیدگان همایش ملی یاس مهربان
خدابخش صفادل، نازنین مریم عمارلو و معصومه سادات شاکری شاعران خوش قریحه ی نیشابوری برگزیدگان همایش ملی یاس مهربان اردکان یزد شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عباس کرخی، رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی نیشابور با اعلام این خبراظهار کرد: دردوازدهمین همایش ادبی سراسری یاس مهربان «شعر فاطمی کشور» اشعار رسیده توسط دو داور خارج از استان و یک داور استانی مورد رسیدگی قرار گرفت و از بین 438 اثر رسیده از شاعران کشوری 20 شعر برگزیده و 3 شعر قابل تقدیر در همایش شناخته شد.

وی گفت: در این همایش 156 شاعر کشوری و استانی شرکت کرده بودند که از لطف و عنایت و عشق و تعهدی که به شعر آئینی و ارزشی دارند تشکر و تقدیر می کنیم.

کرخی عنوان کرد: آثار رسیده از 22 استان حکایت از گستردگی موج فراخوان و بیکرانگی محبت شاعران به حضرت ام ابیها(س) فاطمه زهراست خدابخش صفادل، نازنین مریم عمارلو  و معصومه سادات شاکری شاعران خوش قریحه ی نیشابوری برگزیدگان همایش ملی یاس مهربان اردکان یزد شدند که توسط مسوولین عالی رتبه از ایشان با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جایزه نقدی تجلیل گردید.

وی یادآورشد: این همایش با حضور فرهیختگان و شعرای بزرگ کشوری و مردم مؤمن و همیشه در صحنه اردکان شهر علم و فضیلت در روزهای 19 و 20 فروردین 94 همزمان با خجسته سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا «س» و فرزند خلفش حضرت امام خمینی «ره»در فرهنگسرای آیت الله خاتمی اردکان برگزار گردید.

رییس  اداره فرهنگ و ارشاداسلامی نیشابور تصریح کرد: امیدواریم این همایش در آغاز سال جدید موجی از عشق و نشاط به ادب و هنر و جریانی زیبا از گسترش ارزشها در سطح جامعه ایجاد کند و شاهد موفقیت شاعران و هنرمندان نیشابوری در طول سال 94 در سطح کشور باشیم.

 

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید