اخبار

انتشار فراخوان پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور

انتشار فراخوان پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از انتشار فراخوان عمومی پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حسین مسکرانی، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: به منظور تکریم و پاسداشت مقام شاعران ارجمند خراسان حکیم ابوالقاسم فردوسی، حکیم خیام نیشابوری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان با همکاری ستاد بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان و شورای شهر و شهرداری نیشابور پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور برگزار می شود.

وی افزود: شاعران ‌می‌توانند حداکثر پنج اثر از آثار خود را در قالب های مختلف شعری با موضوع، بخش کلاسیک و آزاد حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت 94 به نشانی دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

مسکرانی در خصوص بخش ویژه این کنگره اظهار داشت: بخش های ویژه شامل ریشه ها و میراث مشترک (گستره زبان و ادبیات فارسی) و نیشابور (جلوه ها و نمودهای تاریخی، فرهنگی، دینی، ادبی، عرفانی، مفاخر و مشاهیر...) می باشد.

وی اظهار کرد: پس از جمع آوری آثار و داوری، ضمن دعوت از شاعران برای شرکت در کنگره و شعر خوانی به هشت اثر برگزیده ضمن دریافت لوح تقدیر و تندیس کنگره جوایز ارزشمند اهدا خواهد شد.

وی در خصوص شرایط و مقررات شرکت در کنگره گفت: اشعار ارسالی نباید در هیچ جشنواره دیگرشرکت داده شده و یا به چاپ رسیده باشند همچنین آثار ارسالی باید با ذکر مشخصات کامل صاحب اثر و نشانی کامل پستی ارسال گردد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: هیچ‌گونه محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در جشنواره وجود ندارد و بدیهی است آثار رسیده بعد از مهلت مقرر، از رقابت حذف می‌‌شوند.

وی تاکید کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پایان روز دهم اردیبهشت ماه 94 از طریق پست الکترونیک (adabi.ostan@yahoo.com) به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

مسکرانی افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌ تلفن 051-38594001 و 36088812 تماس بگیرند.

وی در پایان درخصوص زمان برگزاری کنگره گفت: 26 تا 28 اردیبهشت ماه سال جاری  شهرهای مشهد و نیشابور میزبان این کنگره در استان خواهندبود .

وی همچنین اظهار داشت: یک نشست شعری با حضور شاعران در هرات افغانستان با همکاری نمایندگی فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه هنری برگزار خواهد شد.

گفتنی است: این کنگره با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و همچنین نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

 

۱۷ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید