اخبار

معاون استاندار خراسان رضوی: 13 برج در مشهد باید نسبت به تغییر نام اقدام کند

معاون استاندار خراسان رضوی: 13 برج در مشهد باید نسبت به تغییر نام اقدام کند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه 13 برج در مشهد باید نسبت به تغییر نام اقدام کند گفت: این برج ها تا پایان سال باید نسبت به پاک کردن اسامی خود از منظر عمومی شهر اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، 'محمد حسن واحدی' در جلسه ستاد اجرایی عدم به کارگیری اسامی عناوین و اصطلاحات بیگانه با تاکید بر اینکه اسامی بیگانه اماکن عمومی، تجاری و برج های شهر مشهد و استان باید تغییر کنند، تصریح کرد: برای تحقق و اجرایی کردن قانون منع به کارگیری اسامی و عناوین بیگانه، سند بالادستی  است که بر اساس آن اجرا می شود.

واحدی با اشاره به اینکه قانون تغییر اسامی بیگانه با مرجعیت فرهنگستان زبان و ادب فارسی اجرا می شود، گفت: استفاده از عناوین بیگانه در پایتخت معنوی کشور که سالانه پذیرای 20 زائر داخلی و دو میلیون زائر و مسافر خارجی است، در شان و منزلت این کلان شهر نیست.

واحدی ادامه داد: در اجرای این قانون در استان تاکنون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهایی عمل کرده است و باید تمامی دستگاه های اجرایی و متولی این امر در خراسان رضوی برای اجرای این قانون بسیج شوند.

وی با بیان اینکه برای سرمایه گذاران در مشهد و استان فرش قرمز پهن می کنیم، تصریح کرد: البته سرمایه گذاران باید خط قرمزهای نظام اسلامی را رعایت کنند و پروژه ها را در چارچوب قانون اجرا نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با تاکید برآنکه باید چهره شهر با محتوا و هویت ایرانی اسلامی غنی شود گفت: طرح تفضیلی مشهد با لحاظ کردن ضوابط شهرسازی و معماری با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در دست تدوین است.

یوسف امینی معاون مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد نیز گفت: در راستای اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه، پارسال 163 مورد تغییر نام در مشهد صورت گرفت.

وی با اشاره به رسیدگی به یکهزار و 80 پرونده در 10 ماه سال جاری به منظور نظارت بر کار صنوف مختلف در سطح شهر مشهد با هدف ممنوعیت استفاده از اسامی و القاب بیگانه، افزود: اسامی واحدهای تجاری باید تاییدیه اداره کل ارشاد را دریافت کنند.

در پایان جلسه از سه مجتمع تجاری به دلیل تغییر نام تقدیر شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید