اخبار

معاون اجتماعی و سیاسی استاندار خراسان رضوی: احیای مفاخر فرهنگی یکی از رویکردهای اصلی دولت است

معاون اجتماعی و سیاسی استاندار خراسان رضوی: احیای مفاخر فرهنگی یکی از رویکردهای اصلی دولت است
معاون اجتماعی و سیاسی استاندار خراسان رضوی: یکی از رویکردهای اصلی دولت یازدهم احیای مفاخر فرهنگی ملی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،دکتر محسن صادقی معاون اجتماعی و سیاسی استاندار خراسان رضوی در جلسه مشترک انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و ستاد بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان که صبح امروز در دفتر وی برگزار شد اظهار داشت : دستگاه‌های مختلف استان در احیای فرهنگ ایرانی باید تلاش کنند و احیای ایران فرهنگی به ویژه در حوزه تمدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: یکی از رویکردهای اصلی دولت یازدهم احیای مفاخر فرهنگی ملی است که انتظار ما از برگزاری بزرگداشت مفاخر آن است که این ظرفبت فرهنگی را به کشور های فارسی زبان بشناسانیم .

وی ادامه داد : برگزاری این بزرگداشت ها در استان تحقق نشاط اجتماعی را فراهم می کند که این یکی از اولویت های فرهنگی است لذا ضروری است همه ی دستگاه ها مساعدت لازم را انجام دهند .

وی با اشاره به اینکه در این استان بزرگداشت مفاخر بیش از یک دهه است افزود : ضروری است از تجربیات ستاد بزرگداشت حافظ و سعدی ، در استان فارس بهره گرفت تا بهترین برنامه را در روز های ملی داشته باشیم .

دکتر صادقی با بیان اینکه بزرگداشت مفاخر در گسترش مبادلات فرهنگی بین کشو رهای فارسی زبان نقش بسزایی دارد گفت : سعی کنید در برنامه های بزرگداشت بیشتر نوآوری را پیشه خود کنید و از کارهای کلیشه بپرهیزید .

وی در ادامه با اشاره به اینکه انتظارات  انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان در قالب نامه ای به عنوان مصوبات به دستگاه های عضو اعلام شود گفت : ضروری است دستگاه های عضو که در این جلسه حضور نداشته اند علت عدم حضور را اعلام نمایند .

وی با اشاره به اینکه در مراسم بزرگداشت مفاخر باید از شخصیت ها و چهره های ماندگار کشور دعوت شود افزود : حضور ادیبان ، محققان ،نویسندگان در غنای برنامه ها می افزاید که ضروری است به آن بیشتر توجه کرد .

وی در ادامه تاکید کرد : مسیر منتهی به آرامگاه فردوسی باید هرچه زودتر بازسازی شود و اگر کاری باقی مانده آن  را انجام دهند .

دکترصادقی تصریح کرد : ضروری است سازمان های غیردولتی در بزرگداشت مفاخر پررنگ تر دیده شود و در تولید محتوا هم دانشگاه فردوسی و هم نیشابور صدا و سیمای خراسان رضوی را یاری کنند.

وی تصریح کرد : ضروری است رادیو برون مرزی نیز برنامه های ویژه ای را در خصوص بزرگداشت فردوسی ،عطار و خیام داشته باشد .

وی ادامه داد : رئیس جمهور برای حضور در مراسم بزرگداشت فردوسی دعوت می‌شوند که امیدواریم با توجه به فشردگی برنامه‌هایشان بتوانند در یکی از این مراسم‌ها حضور پیدا کنند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید