اخبار

معاون فرهنگی وزیر ارشاد: بخشی از حالات خانواده‌ ایثارگر در شیار ۱۴۳ به خوبی بیان شد

معاون فرهنگی وزیر ارشاد: بخشی از حالات خانواده‌ ایثارگر در شیار ۱۴۳ به خوبی بیان شد
در تالار ابن‌‌سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اولین مراسم یادمان شهید مفقودالاثر سید علی‌ ‌اصغر صالحی، پس از گذشت ۳۴ سال انتظار، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، دکترسید عباس صالحی، برادر شهید و معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین مراسم یادمان شهید مفقودالاثر سیدعلی‌‌اصغر صالح شریعتی، با بیان اینکه نمی‌دانم برادرم چه معامله خاصی با خداوند کرد که این گونه پاداش گرفته و به مقام شهدای گمنام نایل آمده است، یادآور شد: مراسم امشب به درخواست همرزمان و دوستان شهید و با تأخیر سی‌وچهار ساله برگزار شده است.

وی با تشکر از برگزارکنندگان مراسم یادمان شهید سیدعلی‌اصغر صالحی، با اشاره به زندگی این شهید گفت: ایشان در 15 سالگی به دانشگاه نفت آبادان رفت و در 19 سالگی نیز از این دانشگاه با مدرک مهندسی دانش آموخته شد و به عنوان یک نخبه به مدارج علمی، اخلاقی، نظامی و مهندسی بالایی دست یافت.

برادر شهید سیدعلی‌اصغر صالحی با اشاره به ویژگی‌های این شهید مفقود‌الاثر، تصریح کرد: ایشان در دانشگاه به علم‌آموزی و بعد از آن نیز به مدیریت جهادی مشهور بود و اکنون نیز نه تنها به مشهد، بلکه به خرمشهر، آبادان و حتی تهران نیز تعلق دارد و در سال آینده در این شهرها برای این شهید مراسم و یادمان برگزار می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور خانواده های دارای مفقود الاثر و دوستان همرزم شهید صالحی و جمعی از خانواده‌های شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی در این محفل نورانی اظهار داشت: خانواده‌هایی که پیکر فرزندان خود را بازنیافتند، همواره در حال و هوای خاصی بودند که با بی‌خبری و دلواپسی همراه بود و فیلم سینمایی شیار ۱۴۳ نیز به خوبی بخشی از این فضا را ترسیم کرد.

دکترصالحی با یادآوری دوران خاطره‌انگیز جنگ تحمیلی، افزود: خبر زخمی شدن شهید صالحی در آبان 1359 به خانواده ما رسید و با هر بار اعلام آزادی اسرای جنگ تحمیلی، امیدها در دل ما زنده می‌شد، اما امروز و بعد از گذشت 34 سال از مفقود شدنش، هنوز هیچ اطلاعی از او نداریم.

 وی با بیان اینکه شاید خیلی‌ها برای ورودی فکر و  ایمانشان ارزش قایل نباشند، اما برادرم اصغر آقا برای این مسأله یک جایگاه اساسی قایل بود، افزود: سال 57 ایشان یک ترم از دانشگاه مرخصی گرفت تا یک سیر مطالعاتی داشته باشد و درست زمان پیروزی انقلاب آمد. در شرایط خاصی بود که ذهنشان در حال شکل‌گیری فکری و باورهای خاص و جدی بود؛ باورهایی که بعدها جدی‌تر و عمیق‌تر شد.

 

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید