اخبار

سلام نیشابور به خط شکنان عملیات بدر

سلام نیشابور به خط شکنان عملیات بدر
یادواره بیش از 150 شهید والامقام عملیات غرور آفرین بدر نیشابور با عنوان «سلام خط شکن» 19 الی 21 اسفند 93 در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عباس کرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام این خبر اظهارکرد: امروز در مرور کتاب آزادگی، ایثار و مقاومت بار دیگر با برگزاری یادواره شهدای عملیات بدر نیشابور و رمز یا فاطمه الزهرا (س) تلاش می‌کنیم تا به نسل آینده این فرهنگ غنی را انتقال دهیم که جمهوری اسلامی ایران این 36 سال حیات و امنیت پایدار خود را از فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

وی گفت: عملیات غرور آفرین بدر در اسفند 1363در منطقه هورالهویزه وجزیره مجنون با رمز یا فاطمه الزهرا (س) انجام شد که در این عملیات‌ رزمندگان دلاور نیشابوری به فرماندهی شهید سید احمد عابدی فرمانده گردان عبدا... با تمام قدرت، توان و شجاعت کامل حاضر شده و توانستند رزمندگان اسلام را به سمت غلبه بر اهریمنان هدایت کنند.

کرخی خاطرنشان کرد: ما با برگزاری چنین یادواره‌هایی سعی می‌کنیم تا فرهنگ ناب دوران دفاع مقدس را که برگرفته از روحیه ایثار و فداکاری است احیا کرده و تقویت کنیم که قطعا حضور آحاد مردم در این یادواره‌ها و برنامه‌های ارزشمند می‌تواند نقطه قوت باشد.

عضو ستاد برگزاری یادواره شهدای عملیات بدر در نیشابور یادآور شد: ما طی سه روز 19 الی 21 اسفند93 اقدام به برگزاری این یادواره نموده ایم که در 19 اسفند 93 ساعت 30/6 بعد از ظهر مراسم شب شعر و خاطره «مقاومت » در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار می شود.

وی عنوان داشت: نمایشگاه عکس عملیات بدر آثار محمد علی عابدی عکاس دوران دفاع مقدس و از بازماندگان این عملیات غرور آفرین نیز 19 و20 اسفند93 در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برپا خواهد شد.

رییس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بیان کرد:20 اسفند 93 ساعت 30/6بعدازظهر نیز یادواره بیش از 150 شهید والامقام عملیات غرور آفرین بدر نیشابور در محل فرهنگسرای سیمرغ و حضور سخنرانان مطرح کشور، خاطره گویی علی دلبریان و مداحی حاج کاظم ذوقیان و اجرای سرود، شعر، کلیپ و... از برنامه های این یادواره خواهد بود.

کرخی اذعان کرد: همچنین 21 اسفند 93 مراسم دعای کمیل در محل هیات ابوالفضلی نیشابور با مداحی حاج کاظم ذوقیان یادبود شهدای عملیات غرور آفرین بدر نیشابور برگزار می شود.

وی افزود: این یادواره با تشکیل ستادی مردمی و همراهی آستان قدس رضوی، معاونت استانداری و فرمانداری، تیپ زرهی 21 امام رضا«ع»،نیروی مقاومت بسیج، مجمع انصار الحسین«ع»، آموزش و پرورش، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، کمیته امداد و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیشابور برگزار می گردد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید